fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Gang Slovákov zotročoval ľudí a obchodoval s nimi

V septembri 2019 polícia informovala o rozložení medzinárodnej organizovanej skupiny, ktorá sa zaoberala obchodovaním s ľuďmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

Paralelne vo viacerých krajinách vtedy zasahoval spoločný vyšetrovací tím s názvom „Robotic“, konkrétne v Nemecku, Holandsku a na Slovensku.

Páchatelia dnes už poznajú svoje tresty, päť Slovákov bolo na území Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska odsúdených na tresty väzenia od štyroch do ôsmich rokov.

Práca slovenskej polície

Na našom území policajti v tom čase vykonali domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov u piatich členov organizovanej skupiny v Michalovciach. Zaistili rôzne listinné dôkazy, mobilné telefóny a SIM karty, platobné karty, príručný trezor a zlaté šperky, ako aj ďalšie veci dôležité pre trestné konanie. Ide o Slovákov z východného Slovenska vo veku od 46 do 66 rokov, z nich tri sú ženy. Podľa zistení tímu sa na území Slovenskej republiky a Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska mali v období rokov 2008 až 2017 dopúšťať trestnej činnosti, a to zločinu obchodovania s ľuďmi a obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Zaistenie majetku páchateľov a odškodnenie

Na území Slovenska na akcii spolupracovali policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície, Mobilnej zásahovej jednotky z Prešova, policajti z OR PZ Michalovce a OR PZ Trebišov.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Vo Zvolene pozorovali veterný vír

Na území Slovenskej republiky vykonávala dozor nad vyšetrovaním krajská prokuratúra Prešov za aktívnej účasti a podpory Koordinačného centra zriadeného pre tento účel v sídle Eurojustu v Haagu. V najbližšom období sa bude rozhodovať o zaistení majetku páchateľov a o odškodnení obetí obchodovania s ľuďmi.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj polícia

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií