Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5+1 halloweenskych filmov, pri ktorých zažiješ aj niečo iné než strach

Halloween je známy strašidelnými príbehmi, ktorých cieľom je vystrašiť svojich divákov. No nie každý horor ti musí privodiť stres. Prinášame komédie, romantické filmy i krásne rozprávky, ktoré aj bez strachu navodia tú správnu halloweensku atmosféru. 

Počas tohto sviatočného obdobia prichádzajú do kín rôzne filmy s cieľom vystrašiť svoje publikum. Určite sa medzi nami nájdu ľudia, ktorí práve tieto filmy nevyhľadávajú. Nie všetci totiž chceme mať počas 3/4 filmu zatvorené oči. Toto je zoznam hororových filmov, ktoré poukazujú na to, že tento žáner dokáže priniesť aj iné emócie než len strach.

1. Predvianočná nočná mora: pre všetkých, ktorí sa už nevedia dočkať Vianoc

Jack Skellington je obľúbený vládca mestečka Halloween, ktorý dohliada na tvorenie všetkých morbídnych prekvapení. Jack je svojou každoročnou rutinou absolútne znudený. Jedného dňa sa ocitne v susednom Vianočnom meste a popri zvukoch kolied skúma miestne tradície a obyvateľov. Rozhodne sa, že unesie Santa Clausa a usporiada si Vianoce podľa vlastných predstáv.

2. Frankenweenie: dojemný príbeh o láske k domácemu miláčikovi

Tento film má na svedomí, podobne ako v bode číslo jeden, Tim Burton, takže je bezpochyby jeden z najlepších. Keď malý Viktor nečakane príde o svojho milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vedu a svojho najlepšieho priateľa privedie opäť k životu. Podobne ako v predlohe o Frankensteinovi sa snaží svoj výtvor skrývať, ale keď sa Sparkymu podarí uniknúť, Viktorovi spolužiaci, ako aj ostatní obyvatelia mesta, si uvedomia, že znovuzrodenie môže mať príšerné následky.

3. Mladá čarodejnica: retro príbeh o stredoškolských problémoch

Louise je nenápadné dievča, ktoré túži po hviezde školského futbalového tímu. Na svoje 16. narodeniny navštívi veštkyňu. Tá jej prezradí, že jej predkami sú čarodejnice zo Salemu. Využije svoje novoobjavené schopnosti a stane sa najobľúbenejším dievčaťom na celej strednej.

4. Krotitelia duchov: stará dobrá komédia

V New Yorku to začína prekypovať mladými duchmi, strašidlami a paranormálnymi javmi. Kto môže ochrániť ľudí pred týmito nadprirodzenými bytosťami? Jedine traja nezamestnaní parapsychológovia. Dávajú sa dohromady a vytárajú tím lovcov duchov.

5. R.I.P.D: so sexi Ryanom Reynoldsom

R.I.P.D je útvar rozhodne neživých agentov. Nick Walker bol elitným detektívom, lenže potom to schytal počas jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Miesto pani Zubatej naňho čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka, ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v URNA (Útvar rozhodne neživých agentov).

https://www.youtube.com/watch?v=X07xNrVd7DU

6. Mŕtva nevesta: ešte jedna Burtonovka na záver

Pre niektorých známa, pre niektorých neznáma. Ak by si niekto tipol režiséra tohto filmu, nebolo by to zložité. Tim Burton, ktorého filmy sú naozaj skvostom, má na svedomí aj tento krásny príbeh. Dej animovaného príbehu sa odohráva vo viktoriánskej dedine v 19. storočí a sleduje príbeh Viktora, mladého muža vtiahnutého do podsvetia, kde ho oženia s tajomnou mŕtvou nevestou. Jeho skutočná nevesta Viktoria naňho medzitým čaká v skutočnom svete.

https://www.youtube.com/watch?v=k9ChYYkbzEI&list=PLwKM3ooVgfyHsQWwmrduYeaYVxNGyKN29

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií