Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neskutočný slovenský film, ktorý žne úspechy aj za hranicami! Tento inšpiratívny príbeh vás chytí za srdce!

Silný a jedinečný príbeh hrnčiarky Soni Zeliskovej z Dubnice nad Váhom, natočili slovenskí filmári. Premietaný bol v New Yorku, Paríži, Berlíne a v Londýne bol dokonca ocenený ako najlepší film s najlepšou kamerou.

Mladý režisér Maroš Milčík natočil inšpiratívny film o hrnčiarke Soni, ktorá aj napriek veľmi ťažkému osudu, našla zmysel života. Keď mala 13 rokov diagnostikovali jej cukrovku, o 13 rokov neskôr stratila po pôrode úplne zrak. Aj napriek ťažkému životu, vášeň ku keramike vyhrala a stala sa úspešnou hrnčiarkou.

 Príbeh Sonja
zdroj: vimeo.com

Odkiaľ prišla inšpirácia na príbeh?

„Na konci roku 2016 som hľadal inšpiratívne príbehy remeselníkov a umelcov zo Slovenska pre vytvorenie dokumentárnej série krátkych filmov. Môj kamarát Juraj Vozár mi vyrozprával príbeh o Soni, ktorý ma ihneď chytil za srdce. Na pôvodnú dokumentárnu sériu sa nepodarilo nájsť finančné zdroje, avšak nechcel som, aby Sonin príbeh ostal nevypovedaný. Po niekoľkých rozhovoroch so Soňou som sa rozhodol príbeh natočiť v krátkej forme a svojím vlastným filmovým jazykom,“ dodal Maroš.

Úžasný obraz vznikol úplne bez post-produkcie, čisto len In-camerou. Použitá bola špeciálna Infrared technológia, ktorú spolu s kameramanom Gašperom Šnuderlom použili na vytvorenie surrelistického čierno-bieleho vizuálu. O tom, že to skutočne stojí za pozretie, sa presvedčte sami.

Zdroj: http://www.musse.sk/inspirativny-pribeh-nevidiacej-hrnciarky-zne-uspech-aj-za-hranicami

Foto/ Video: https://vimeo.com/266106265

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií