Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Izraelský chlapček pri hre v parku našiel 3 400 rokov starú sošku

Niekto v parku nájde gaštany, niekto artefakt

V parkoch sa denno denne hrávajú stovky detí. Hrajú sa s loptou, hrajú sa v piesku, lezú po preliezačkách… No len málokedy sa stane, že dieťa v parku, v ktorom sa hrá, nájde historický artefakt.

Sedemročný izraelský chlapec Ori sa pri hre v parku nečakane stal hrdinom. Objavil tam totiž sošku bohyne plodnosti Astarte, ktorá je podľa archeológov stará približne 3 400 rokov! Soška bola nájdená v Tel Rehov v Izraeli. Ori narazil na kameň, ktorý sa posunul a videl obrys postavičky, ktorý zo zeme trčal. „Ori sa vrátil domov s impozantnou figúrkou a obrovským nadšením. Bolo to skvelé,“ povedala jeho matka Moriya Greenhut. „Vysvetlili sme mu, že to je staroveký artefakt a že takéto prastaré a významné archeologické nálezy patria štátu,“ dodala.

Rodina prenechala sošku Pamiatkovému úradu v Izraeli, ktorý potvrdil, že soška ženy bola vytvorená v dávnejšej minulosti stlačením mäkkej hliny do formy.

Ori

izrael1

Zdroj: dailymail.co.uk

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií