fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kedy sa konečne oteplí? Tak skoro to nebude

Tento mesiac prináša na naše územie chladné a sychravé počasie. Vyhliadky na nasledujúce dni naznačujú, že teplý máj nezachránia ani nasledujúce dni. Na letné počasie si budeme musieť počkať až do júna. Kedy sa oteplí ?

Máte tip? napíšte nám mailom

Nielen Slovensko, ale viaceré štáty strednej Európy zažívajú jeden z najchladnejších májov. Ten nasleduje po veľmi studenom apríli. Počasie pritom nechystá výraznejšiu zmenu.

Naďalej by sme sa mali nachádzať v chladnejšom prúdení, v ktorom k nám budú postupovať jednotlivé frontálne systémy, či tlakové níže. Tie budú prinášať chladné a sychravé počasie.

Teploty budú podpriemerné

Ansámblové predpovede naznačujú, že minimálne do konca tohto mesiaca sa udržíme v chladnejšom vzduchu. Vzduchová hmota, ktorá k nám bude prúdiť bude približne o 5 °C chladnejšia ako je na súčasnú ročnú dobu bežné.

To sa samozrejme prejaví aj na denných teplotách, ktoré len ojedinele budú prekračovať hranicu +25 °C a v noci nám naďalej hrozia hodiny s prízemným mrazom.

Jediná nádej na o čosi teplejšie počasie je hneď na začiatku nového týždňa, kedy k nám po zadnej strane tlakovej výše bude od juhu prúdiť prechodne teplý vzduch a to pred blížiacim sa ďalším studeným frontom.

Je však pomerne otázne, či nás čaká teplý utorok. Niektoré výstupy numerických modelov ešte naznačujú, že front príde už v utorok ráno, a tak z teplého dňa nebude nič. Ak by však prišiel až popoludní, či podvečer, tak v utorok by sa teploty na našom území mohli dostať na +21 až +27 °C.

Prečítajte si tiež:
Začína sa otepľovať. Teploty budú +30 °C

Výraznejšie oteplenie až v júni

Začiatok budúceho týždňa je tak zatiaľ pomerne neistý, no vývoj na nasledujúce dni naznačuje, že chladnejší charakter počasia bude na našom území pokračovať.

Až na prelome mesiacov sa očakáva, že sa situácia zmení a do našej oblasti začne prúdiť teplejší vzduch od juhu. Teploty by tak mohli atakovať aj hranicu +30 °C.

Tohtoročný máj sa však už udrží v chladnejšom charaktere, no ako známa pranostika hovorí: “Studený máj, v stodole raj.”

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií