fbpx
Kmeň žil v izolácii 55-tisíc rokov, teraz je v ohrození. Za všetko môže ľudstvo

Kmeň žil v izolácii 55-tisíc rokov, teraz je v ohrození. Za všetko môže ľudstvo

Kmeň Jarawa, ktorý obýva jeden z indických ostrovov, je vo vážnom ohrození!

Ostrov Andaman sa nachádza v Indickom oceáne a územne patrí k Indii. Obýva ho kmeň s názvom Jarawa a títo domorodci tu žili v izolácii neuveriteľných 55-tisíc rokov. Za ten dlhý čas nedochádzalo k žiadnemu zásahu moderného sveta do nedotknutého raja. Teraz je ale všetko inak.

Zdroj: BoredPanda

Kmeň, ktorý tu od počiatku ľudstva žil v úplnom súlade s prírodou, sa dostal do kontaktu s civilizáciou a ich prirodzené formovanie sa narušilo. Domorodci začali nosiť tričká a používajú nástroje ako kladivá či nožnice. Dokumentaristi Alexandre Dereims a Claire Beilvert to však považujú za varovaný signál, že niečo nie je v poriadku.

Zdroj: BoredPanda

Dvojica dokonca natočila dokumentárny film, ktorý zachytáva silné posolstvo práve od domorodcov. Kmeň Jarawa nechce byť súčasťou moderného sveta, avšak miestni sú ľuďmi neustále vyhľadávaní a obťažovaní. Dá sa predpokladať, že ak si civilizovaní ľudia nevstúpia do svedomia a nedajú kmeňu pokoj, môže táto kmeňová skupina vyhynúť už do 10 rokov.

Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

Pozrite si aj dokumentárne video, ktoré zachytáva, čo sa deje s týmto kmeňom.

 

 

Zdroj: https://www.boredpanda.com/isolated-jarawa-tribe-survival-in-the-modern-world/

Foto: https://www.boredpanda.com/isolated-jarawa-tribe-survival-in-the-modern-world/

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Vek je ozaj iba číslo! Tieto modelingové hviezdy nad 60 rokov to na 100% potvrdzujú
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.