fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kmeň žil v izolácii 55-tisíc rokov, teraz je v ohrození. Za všetko môže ľudstvo

Máte tip? napíšte nám mailom

Kmeň Jarawa, ktorý obýva jeden z indických ostrovov, je vo vážnom ohrození!

Ostrov Andaman sa nachádza v Indickom oceáne a územne patrí k Indii. Obýva ho kmeň s názvom Jarawa a títo domorodci tu žili v izolácii neuveriteľných 55-tisíc rokov. Za ten dlhý čas nedochádzalo k žiadnemu zásahu moderného sveta do nedotknutého raja. Teraz je ale všetko inak.

Zdroj: BoredPanda

Kmeň, ktorý tu od počiatku ľudstva žil v úplnom súlade s prírodou, sa dostal do kontaktu s civilizáciou a ich prirodzené formovanie sa narušilo. Domorodci začali nosiť tričká a používajú nástroje ako kladivá či nožnice. Dokumentaristi Alexandre Dereims a Claire Beilvert to však považujú za varovaný signál, že niečo nie je v poriadku.

Zdroj: BoredPanda

Dvojica dokonca natočila dokumentárny film, ktorý zachytáva silné posolstvo práve od domorodcov. Kmeň Jarawa nechce byť súčasťou moderného sveta, avšak miestni sú ľuďmi neustále vyhľadávaní a obťažovaní. Dá sa predpokladať, že ak si civilizovaní ľudia nevstúpia do svedomia a nedajú kmeňu pokoj, môže táto kmeňová skupina vyhynúť už do 10 rokov.

Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

Pozrite si aj dokumentárne video, ktoré zachytáva, čo sa deje s týmto kmeňom.

Prečítajte si tiež:
Rytmus sa svojim vyznaním Jasmine dotkol Dary Rolins. Speváčka na to zareagovala týmto odkazom

 

 

Zdroj: https://www.boredpanda.com/isolated-jarawa-tribe-survival-in-the-modern-world/

Foto: https://www.boredpanda.com/isolated-jarawa-tribe-survival-in-the-modern-world/

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií