Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Knihy v súboji s filmami. Tri príbehy, ktoré si môžete porovnať

V dnešnej dobe nie je žiadnou novinkou, že vplyvom filmového priemyslu upadá čítanie kníh. Samozrejme, ešte stále existujú ľudia, ktorí si deň bez knihy nevedia predstaviť.

Aj knihy, aj filmy dokážu človeka osloviť. Nemožno prísne selektovať, v každom je zaujímavé niečo iné. Sú filmy, ktoré sa dajú pozerať  dookola a sú aj knihy, ktoré sa dajú dookola čítať. Ale fantázia viac pracuje pri knihách, kde si človek vizualizuje príbeh sám.

Pri knihe si môžeme predstavovať, čo len chceme a ako chceme. Pri filme  niekedy býva sklamanie, že postavy nevyzerajú tak, ako sme si ich predstavovali a zároveň kvôli zjednodušeniu  sa vypúštajú mnohé veci, ktoré ale vykresľujú podstatu knihy.

Život je príliš krátky na to, aby ste dočítali zlé knihy a dopozerali filmy, ktoré za to nestoja.

A preto tu pre vás máme možnosť voľby z tých najlepších, pri ktorých sa určite nebudete nudiť. A to rovno v dvoch podobách. KNIŽNEJ ALEBO FILMOVEJ

  • Posledná pieseň – Nicholas Sparks

Príbeh o sedemnásťročnej Ronnie , ktorej sa rozviedli rodičia a otec sa odsťahoval. Tri roky nato stále cíti zlosť na otca, a preto má stráviť leto s ním v pokojnom plážovom mestečku. Ronnie však odmieta všetky pokusy o zmierenie a vyhráža sa útekom do New Yorku. Čoskoro však stretáva Willa, miestneho lámača dievčenských sŕdc.
Posledná pieseň je nezabudnuteľný príbeh o láske v jej nespočetných podobách – o prvej láske, láske medzi rodičmi a deťmi –, ktorý odhaľuje, ako najsilnejší ľudský cit dokáže zlomiť srdce a znova ho vyliečiť.

knihy

 

  • Nebo nie je výmysel – Todd Burpo, Lynn Vincent

Skutočný príbeh o trojročnom Coltonovi, ktorý vyrozprával rodičom, ako počas operácie opustil svoje telo. Dokázal, že neklame, keď presne popísal, čo robili rodičia v inej časti nemocnice, kým on ležal na operačnom stole. S dojemnou naivnosťou a detsky smelou úprimnosťou Colton vykresľuje stretnutie s dávno zosnulými členmi rodiny. Hovorí o Ježišovi a anjeloch, tvrdí, aký „veľký, fakt veľký“ je Boh, a ako veľmi nás miluje. Či už vás posmrtný život uchvacuje, sužuje, alebo si ho jednoducho nedokážete predstaviť, táto kniha vám o ňom prezradí.

 

 

  • Zostaň so mnou – Gayle Forman

Talentovaná violončelistka Mia má sedemnásť rokov a všetko, po čom jej srdce piští –milujúcu rodinu, priateľa Adama, bezstarostný život. Keď ju prijmú na prestížnu umeleckú školu na opačnom konci krajiny, čaká ju prvé vážne rozhodnutie – láska a rodina, alebo vytúžené štúdium hudby? V jedno je odrazu všetko inak. Na rodinnom výlete s rodičmi a bratom na okamih zavrie oči, a keď ich otvorí, ocitne sa v priekope pri ceste. Na jej okraji vidí havarované auto a mŕtvych rodičov. Krátko nato zbadá ďalšie telo. S úžasom zistí, že hľadí sama na seba, a nevyhnutne si musí položiť otázku: Som mŕtva ? Zostanem?

the_last_song_jemi_by_obsessioncelebrities

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií