Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koniec fúkaniu? Opitosť sa kvôli 22. ročným dievčatám môže určovať jednoduchšie!

Alkohol na cestách dokáže spôsobiť dopravné nehody a nešťastia s katastrofálnymi následkami, pri ktorých sa zrania či zahynú nevinní ľudia. Polícia preto preventívne meria okrem rýchlosti aj hladinu alkoholu vodiča. Na Slovensku na to používajú tzv. dräger, alebo krvné testy. Dve mladé americké študentky však prišli s niečim, čo možno považovať za revolúciu v meraní alkoholu v krvi! S ním budete vedieť odhadnúť, kedy si môžete za volant sadnúť!

Za všetkým je malá samolepka s mikročipom. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o tetovanie, no ide o maličký vynález, ktorý ti ukáže svojím zafarbením, či si pod vplyvom alkoholu, alebo nie, a tým pádom aj to, či môžeš nasadnúť za volant.

Táto technológia je známa u diabetikov, len pri tomto čipe nejde o množstvo cukru v krvi, ale o alkohol.

To, či ste v stave opitosti, alebo či ste pod vplyvom akéhokoľvek množstva alkoholu určí váš pot na ruke. Ak obsah alkoholu vo vašom organizme prekročí bezpečnú hladinu, čip sa zasvieti, čo má signalizovať vašu možnú opitosť a upozorniť vás, aby ste nesadali za volant. šikovný vynález, nie?

Tento čip vo svojej propagácii využíva aj známe svetové pivo

Opitosť v krvi sa dá merať novou metódou!

https://www.youtube.com/watch?v=gAKSO-lGBjw

 

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií