fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Ako prežiť karanténu a nezblázniť sa

Nasledujúce dni sa budú niesť v znamení karantény a je len na nás či ostaneme doma a pomôžeme zabrániť šíreniu koronavírusu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prísne bezpečnostné opatrenia, ktoré prijala vláda sa netýkajú len zrušenia letov, či zatvorenia mnohých prevádzok, ale najmä karantény. Ľudia by mali ostať doma a zbytočne nevychádzať zo svojich príbytkov, aby nerozširovali koronavírus, alebo, aby ho naopak nedostali.

Povinná karanténa však znamená dostatok času na mnohé aktivity. A ak stále nevieš ako využiť svoj voľný čas, nasledujúce riadky sú práve pre teba.

Seriály či knihy

Všetci to veľmi dobre poznáme. Počas bežných dní nám najviac času uchmatne škola alebo práca. Keď sa konečne dostaneme domov, tak sme unavení a ani sa nenazdáme, príde večer a je po ďalšom dni. Vtedy si v duchu určite hovoríme, ako sa tešíme na víkend, konečne dopozeráme seriál alebo sa vrátime k knihe. Lenže ani tento plán nemusí vyjsť.

Aj napriek tomu, že rozširujúci sa koronavírus vo väčšine z nás vyvoláva negatívne emócie a určite nie je ten najšťastnejší príklad, prečo zostať doma počas začínajúcich slnečných dní, musíme si vymyslieť nejakú aktivitu, aby sme sa skutočne nezbláznili. Počet nakazených ľudí bude s veľkou pravdepodobnosťou stúpať, takže si pokojne môžete pozrieť recenzie na knihy, filmy či seriály, vytvoriť rebríček a podľa toho sa rozhodnúť, čo začať pozerať alebo čítať ako prvé.

Prečítajte si tiež:
Nevieš, čo si prečítať? Jonasson je vtipný a absurdný autor, ktorého bestellery podráždia tvoju fantáziu
koronavírus
Na internete je mnoho seriálov, ktoré sa dajú pozerať bezplatne. Zdroj: Michal Ptáček

Čas s najbližšími

Pre tých, ktorí bývajú s rodičmi je karanténa určitou skúškou trpezlivosti. Skúste si však položiť otázku, ako by ste konečne mohli svojim rodičom pomôcť? Prekvapiť ich môžete napríklad tým, že si vezmete službu a počas nasledujúcich dní budete variť a umývať riad. Ak nie ste zdatný kuchár, na internete existuje množstvo videí, ktoré vás presvedčia, že variť môže naozaj ktokoľvek.

Ak máte aj starých rodičov, nezabúdajte ani na nich. Návštevy sú síce kvôli bezpečnosti nevhodné, no zavolať im môžete kedykoľvek budete chcieť.

Dokonči, čo si začal

Aj napriek tomu, že si budete prvé dni ničnerobenia užívať, po čase vás táto nečinnosť prestane baviť a vy budete potrebovať nejakú zmysluplnú aktivitu. Práve teraz je však ten najsprávnejší čas, aby ste konečne dokončili to, čo ste začali už veľmi dávno. Niektorí sa nevedia dokopať ku kresleniu, iní k maľovaniu, niektorí by si radi urobili album s fotkami z cestovania či rodinných osláv a ďalší by sa opäť chceli pustiť do učenia cudzích jazykov.

Prečítajte si tiež:
Nad hlavami nám krúži čoraz viac dronov: čo hovorí súčasná legislatíva a aké pokuty hrozia?

Nasledujúce dni sa budú vliecť a tak máte dostatok času, aby ste sa venovali tomu, čo vás baví.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií