Marián Kotleba dal dotáciu hokejovému klubu. Skús hádať v akej “náhodnej” výške

Marián Kotleba dal dotáciu hokejovému klubu. Skús hádať v akej “náhodnej” výške

Kotleba bude mať zas čo vysvetľovať…

Na jar tohto roku Slovenskom otriasol škandál, ktorý mal na svedomí Marián Kotleba a jeho ĽSNS. V marci totiž počas galavečera odovzdávali šeky rodinám v núdzi, čo by bolo aj celkom milé a šľachetné, lenže celé to pokazili “náhodné” sumy na šekoch. Tie boli vo výške 1488 eur, čo je odkazom na nacistické heslá.  Jeden z Kotlebových poslancov sa vtedy k tejto kauze vyjadril tak, že sa dokopy vyzbieralo 4464 eur, ktoré keď sa podelili tromi, výsledok bol 1488. Teda údajne šlo o náhodu a média iba konšpirujú.


Lenže náhody neexistujú a inak tomu nie je ani v prípade kotlebovcov a ich nacistických odkazov. Ukázalo sa totiž, že Kotleba v júni tohto roka poskytol dotáciu hokejovému klubu HC Veľký Krtíš. To, v akej výške, hádam ani netreba hádať. Klub totiž to dostal rovných 1488 eur.

2825538_625x

Kombinácia čísel 14/88 je pritom známym neonacistickým symbolom, pričom 14 je odkazom na 14 slov rasistického vyhlásenia amerického extrémistu a člena Ku Klux Klanu, Davida Lanea: “We must secure the existence of our people and a future for white children,” čo v preklade do slovenčiny znamená “Musíme zaistiť existenciu našich ľudí a budúcnosti pre biele deti.” a číslica 88 zas odkazuje na ôsme písmeno v abecede, ktorým je H a slúži ako symbolika pre nacistický pozdrav „Heil, Hitler!“

 

 

 

Zdroj: Internet, Foto: Facebook

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Česká rodina sa zľutovala nad bezdomovcom a poskytla mu počas mrazivej noci nocľah. Takto sa im neskôr "odvďačil"
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*