Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kráľovná sociálnych sietí má na krku vážne obvinenia. Čo bude nasledovať?

Pri pondelňajšej (27.9.) protidrogovej akcii na západe, NAKA obvinila všetkých 15 osôb. Zaistili viac ako 9 kilogramov pervitínu.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti. Medzi nimi je aj Zuzana Strausz Plačková spolu s manželom René Strauszom. V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest vo výške od 15 do 20 rokov.

Polícia našla metamfetamín i hotovosť

Počas domových prehliadok zaistila polícia viac ako deväť kilogramov metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť minimálne 90 000 jednorazových dávok drogy.

Zaistili tiež zbrane, strelivo, cigarety a viac ako 70 000,- Eur v hotovosti.

Polícia naďalej pokračuje v procesných úkonoch, a preto v tejto chvíli nie je možné poskytnúť viac informácií. Podľa tvnoviny.sk Plačkovú spolu s manželom obvinili z drogovej trestnej činnosti a z členstva v zločineckej skupine.

n
zdroj: facebook.com/policiaslovakia
n
zdroj: facebook.com/policiaslovakia

Plačková dúfa, že sa všetko vysvetlí

Plačková dúfa, že sa všetko čoskoro vysvetlí a ľuďom odkazuje, aby si dávali pozor na to, s kým sa stretávajú, pretože potom môžu byť hodený do jedného vreca s určitými ľuďmi a ani o tom nemusia vedieť.

Známy advokát

Zuzanu Plačkovú spolu s manželom zastupuje známy advokát Martin Pohovej, ktorý zastupoval aj Mariana Kočnera v kauze televíznych zmeniek. Pohovej zastupuje aj šéfa gangu Sýkorovcov Róberta Lališa, alias Kýbla. Televízia Markíza informovala, že Pohovej nie je oboznámený s uznesením o obvinení Plačkovej, preto sa k prípadu zatiaľ nevyjadril.

Čo bude nasledovať?

Plačková spolu s manželom strávila noc vo vyšetrovacej väzbe. Ak má vyšetrovací orgán oprávnené dôvody domnievať sa, že osoba spáchala trestný čin, môže byť zadržaná ako podozrivá na 48 hodín. V prípade zadržania musí vyšetrovací orgán osobu bezodkladne vypočuť.

Ak sa v priebehu vyšetrovania preukáže, že neexistuje dôvod na zadržanie, musíte byť osoba okamžite prepustená. Ak je prokuratúra presvedčená, že musí byť osoba zadržaná dlhšie, aby sa nevyhýbala vyšetrovaniu alebo nespáchala nové trestné činy, musí súd požiadať o vydanie zatykača.

V takomto prípade bude osoba predvedená pred sudcu do 48 hodín od zadržania. Sudca rozhodne, či je potrebné vziať osobu do väzby. Ak sa sudca domnieva, že neexistuje dôvod na to, aby bola osoba vzatá do väzby, bude okamžite prepustená.

[sc name=“sprava_update“ ]

Zdroj tvnoviny policia
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií