fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aká je tvoja krvná skupina? Zisti podľa nej svoju povahu

Vieš, aký si typ človeka podľa krvnej skupiny?

Máte tip? napíšte nám mailom

Takýchto článkov je na internete veľa. Typ človeka podľa prstov, päty či očí. No krv koluje v našich žilách a je to najcennejšia tekutina na svete. Tvoja krvná skupina ukáže tvoju povahu celkom presne!

Určite vieš, že poznáme krvné skupiny A, B, 0 a AB. Ak vieš, ktorá je tá tvoja, môžeš sa pozrieť či sa tvoja povaha zhoduje s nižšie uvedeným popisom pri každej krvnej skupine. Takéto rozdelenie sme našli na internete, a tak ti nezaručujeme pravdivosť, no skúsiť si to môžeš. 🙂

Vhodné kombinácie:

  • A+0, B
  • B + A, AB
  • AB + 0, B
  • 0 + A, AB

Nevhodné kombinácie:

  • A + AB
  • B + 0
  • AB + A
  • 0 + B

Krvná skupina

Krvná skupina 0

Je najstaršou krvnou skupinou. Mali ju už neandertálci, ktorých cieľom bolo hlavne prežiť. O tom rozhodovala schopnosť bleskovo sa rozhodovať, ich fyzická kondícia. Tí, ktorí majú krvnú skupinu O, sú odolní voči stresom, majú schopnosť rýchlo sa prispôsobiť a vedia si poradiť aj v nečakaných situáciách. Týchto ľudí nudí monotónnosť, doslova neznášajú rutiny. Sú optimisticky naladení a radi riskujú či hazardujú. Zaujímajú sa o veľa vecí súčasne. Sú komunikatívni, harmonickí a vedia sa pri napadnutí brániť.

Sú dobrými šéfmi i podriadenými, ale len vtedy, keď si môžu šéfa ceniť a vážiť. Veľmi dobre pracujú v kolektíve a kritika ich deprimuje a zasa chvála ich poháňa. V priateľstve sú dôverčiví a dobrosrdeční. Dav ich znervózňuje, no v úzkom kruhu priateľov o sebe radi hovoria. V láske sú verní, ak vo vzťahu majú citovú bezpečnosť a fyzickú rozkoš.

Prečítajte si tiež:
Hrôzostrašné veci na dne mora: Čo vás môže vydesiť na smrť?

Krvná skupina A

Objavila sa vo farmárčení. Títo ľudia sú veľmi príjemní, pokojní a vyrovnaní, no nemajú radi náhle zmeny. Mnoho ľudí s krvnou skupinou A je v súčasnej dobe nervóznych, neistých a uponáhľaných. Rozhodnutia prijímajú až po hlbokej analýze a vyhýbajú sa otvorenej konfrontácii. Svoje ciele dosahujú presviedčaním a niekedy aj ľsťou. Sú impulzívni, vybuchujú náhlym hnevom a často podliehajú svojej precitlivenosti.

Málokedy počúvajú cudzie rady. Pracujú však aktívne, ale taktiež vedia aj poriadne leňošiť. Cítia sa dobre v malých skupinách, kde sa všetci dobre poznajú. Majú vrodené vodcovské schopnosti, no svoju autoritu neradi využívajú. Sú to estéti a idealisti a veľmi sa viažu na veci i ľudí. Vedia si ceniť rodinu nadovšetko.

Krvná skupina B

Je to krvná skupina dávnych kočovníkov, ktorí viedli ťažký život plný nebezpečenstiev a nečakaného osudu. Zvykli si teda na boj a prekonávanie ťažkostí osudu.

Sú to osoby, ktoré sú psychicky odolné, ľahko sa adaptujú, sú trpezlivé a praktické. Aj drobnosti sú pre ne dôležité a vedia si starostlivo naplánovať akýkoľvek postup, pretože neznášajú chaos. Spoliehajú sa na vlastný rozum a svoj zdravý úsudok. Ak sú niekde šéfovia, rozsievajú strach. Netolerujú neposlušnosť a bývajú citliví na svoju autoritu. Ak sú však podriadení, nechávajú sa viesť iba ľuďmi, ktorí ich prevyšujú a ktorí si svoju prácu dokážu dobre organizovať. Ľudia krvnej skupiny B chcú stále dominovať. Radi súperia a bojujú, no diskrétne. Urážky si pestujú dlho a pomstu plánujú starostlivo. Túžia po poznaní, sú pracovití a cenia si materiálne statky. Sú veľmi citliví, ale starostlivo to skrývajú. Bývajú aj egocentrickí. V rodine musia byť šéfmi a druhá polovička musí zodpovedať všetkým ich požiadavkám.

Prečítajte si tiež:
Najväčšie zmeny postavy celebrít! Ako to urobili?

Krvná skupina AB

Túto krvnú skupinu tvoria iba 4 % ľudí. Spájajú sa v nich vlastnosti predkov skupín A a B. Po “predkoch B” dedia napríklad dokonalé adaptačné schopnosti, po “predkoch A” neodolnosť voči stresu. Tieto osoby sú plné vnútorných rozporov a sú emočne nestabilné. Bývajú slabé aj silné zároveň, taktiež aj depresívne i euforické, mierumilovné i egocentrické… Nemajú radi monotónnosť, dokonca ich uvádza do stavu apatie. Nemajú radi vnútenú nečinnosť a chcú mať pocit, že sú to potrební ľudia. Túžia po veľkých vedomostiach a ako šéfovia sú nevyvážení: raz tyrani, inokedy dobráci. Ako podriadení počúvajú iba “ľudského” a chápavého človeka. Treba ich neustále v práci kontrolovať, pretože zodpovednosť im často nič nehovorí.

Sú však úprimní a veľmi priateľskí, no ich prejavy pripútanosti neraz bývajú povrchné. Všeobecne majú veľmi dobré nápady, no často im chýba vôľa či sila, aby došli k cieľu. Ich najväčšou motiváciou je zisk. Ľahko sa zaľúbia, ale aj odľúbia.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj venusamars
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií