fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Letného počasia sa tak skoro nedočkáme. Ochladí sa

Po dlhšej dobe zavládlo na našom území slnečné počasie. To sa však už čoskoro zmení. Nasledujúce dni prinesú viac oblačnosti a ešte nižšie teploty.

Máte tip? napíšte nám mailom

Stred týždňa priniesol na naše územie po dlhšej dobe slnečné počasie. Síce bolo vonku krásne, no na pocit bolo pomerne chladno. Teploty sa dnes pohybovali od +17 do +22 °C, čo je na súčasnú ročnú dobu pod hranicou dlhodobého normálu.

Teploty pritom budú nasledujúce dni ešte o čosi nižšie. Do našej oblasti totiž bude prúdiť chladný vzduch a súčasne pribudne oblačnosť.

Ďalší front a ďalšie zrážky

Už počas štvrtka sa počasie na našom území opäť zhorší. Počasie totiž začne ovplyvňovať ďalší studený front, ktorý prinesie na naše územie prevažne oblačné až zamračené počasie so zrážkami.

Zrážky sa objavia predovšetkým na krajnom západe a severe odkiaľ sa postupne v priebehu noci na piatok rozšíria aj nad ďalšie oblasti nášho územia.

Studený front však na naše územie neprinesie len oblačnosť a zrážky, ale aj ochladenie, čo pocítime na celom území Slovenska.

Začne k nám prúdiť studený vzduch

Za studeným frontom k nám už pozajtra začne prúdiť chladný vzduch, ktorý bude mať vplyv na počasie u nás niekoľko nasledujúcich dní.

Prečítajte si tiež:
Prvé búrky vzniknú skoro ráno. Takto sa budú rozširovať po Slovensku

Nad Severným morom sa bude nachádzať tlaková výš, okolo ktorej k nám bude prúdiť studený vzduch od severu. Na začiatku týždňa sa toto chladné, severné prúdenie zmení na severovýchodné.

Aj naďalej teda pôjde o studený vzduch, čo už bude prelom mája a júna. Teploty by sa mali udržiavať prevažne pod +20 °C.

Leto najskôr budúci víkend

Numerické modely počítajú s tým, že aj v priebehu budúceho týždňa sa do našej oblasti bude dostávať chladnejší vzduch od severovýchodu až východu po okraji rozsiahlej oblasti tlakovej výše, ktorá sa bude rozprestierať nad Pobaltím a západným Ruskom.

Zmena by mala nastať až okolo 5. júna, teda budúci víkend, kedy by sa prúdenie mohlo zmeniť na južné a do našej oblasti by mal začať prúdiť teplejší vzduch, ktorý môže teploty vyhnať aj nad hranicu +25 °C. Detailnú vyhliadku deň po dni si pozrite TU.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií