fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Levandowski kradol obchodné tajomstvá! Čaká ho väzenie

Podľa správ agentúry Reuters Levandowski odcudzil obchodné tajomstvá spoločnosti Google a k činu sa v rámci zmiernenia trestu priznal.

Máte tip? napíšte nám mailom

Mesiac po návrhu na konkurz firmy Waymo, kvôli odškodnému 179 miliónov dolárov Googlu, sa obžalovaný rozhodol priznať vinu v jednom z niekoľkých obvinení. V obžalobe sa písalo o tom, ako boli ukradnuté citlivé informácie  a obchodné tajomstvá. Levandowski tak dostal miernejší trest, pokutu 250-tisíc dolárov, a odsedí si minimálne dva roky vo väzení.

V auguste 2019 prokurátor pre severnú Kaliforniu obvinil jedného z najznámejších automobilových inžinierov autonómnych vozidiel z 33 pokusov o krádež citlivých dát. Tie sa mali udiať ešte predtým, ako sa pripojil k spoločnosti Uber. 40-ročný inžinier bol zapletený do právnej bitky dlhé tri roky a za každé z 33 obvinení by za normálnych okolností čelil 10 rokom vo väzení.

Anthony Levandowski bude podľa dohody oslobodený od všetkých ostatných obvinení. Stalo sa tak výmenou za priznanie, že ukradol obchodné tajomstvá vrátane 14-tisíc citlivých dokumentov firmy Google. Tie mali obsahovať výpočty a technologické riešenia pre nový automobilový projekt. Stále čelí potenciálnemu odňatiu slobody. Jeho právnik Miles Ehrlich povedal:

„Pán Levandowski je mladý muž s obrovským talentom a má čím prispieť k rozvoju sveta umelej inteligencie a autonómnych automobilov. Dúfame, že napriek okolnostiam mu bude umožnené pokračovať v jeho životnom zameraní a investovať energiu tam, kde je to najdôležitejšie.“

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Reuters 1 Reuters 2 The Verge
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií