fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mafia Corner: Keď vám niekto povie, že vám urobí hit,utekajte čo najďalej… #ROZHOVOR

Máte tip? napíšte nám mailom

 “Každý song je experiment…”

Do svojej hudby pridáva kvantá humoru a dobrej nálady. Ľudia ho milujú aj nenávidia. Občan Republiky Východ, Michal Marušin alias Mike z Mafie Corner odpovedal na naše otázky.

Za takmer 3 roky existencie si Mafia získala veľmi veľa priaznivcov. Ako vlastne vznikla myšlienka založiť takúto skupinu, ktorá rozhýbe slovenskú hudobnú scénu?

Veľa vecí tu treba upresniť. Mafia ako taká fungovala možno prvý polrok roku 2013, potom sa vďaka niektorým ‘umelcom’ skoro pochovala, ale pretože to bolo vždy moje dieťa, nedal som ho a môžme hovoriť, že v roku 2015 som oživil mŕtveho chrobáka a v tých dňoch sa končí prvý rok fungovania 🙂 a Mafia Corner nie je žiadna skupina, ale iba JA… Zmierte sa s tým! 😛

Myšlienka nevznikla, ja som muzikant od 6-tich rokov, čiže sa to teraz volá Mafia Corner – pod týmto názvom pracujem a stále je na čom… Každý deň prichádza väčší záujem, väčšie výzvy a väčšia zodpovednosť. V rámci scény nech si robí každý, čo chce, ja sa inými moc nezapodievam. Zapodievam sa vecami a ľuďmi, ktorí sú pre mňa podstatní a nikdy nebola pointa niečo rozhýbať, ja len robím, čo ma baví a to by mal robiť každý, čo je absolútne nereálne. 🙂 O čo sa snažím je ponúkať alternatívu popri tom všetkom, na čo sú tu ľudia zvyknutí  x rokov.

Do povedomia sa v poslednom čase dostávaš čoraz viac. V lete to bola “hymna Východu,”v médiách toľko pretriasané Čerešne a teraz opäť niečo z východu. Kde berieš inšpiráciu pri písaní textov a vyberaní skladieb na prerábku?

Myslím si, že hlavne to je mojou aktivitou a obrovskou chuťou, ktorú viem preniesť na celý môj team ľudí a to sa potom prenáša na poslucháčov, či už pozitívne alebo negatívne. Minulý rok som dokázal každou jednou skladbou urobiť väčší alebo menší rozruch, nie cielene, proste to tak nejak s Mafiou ide 🙂 a ja neprodukujem žiadne hymny, ale pesničky. Inšpiráciu beriem z bežného života a pretože som toho hodne prežil, je z čoho čerpať. Prerábky sú iba jedna z vecí, ktoré robím a ktoré som mal vždy v pláne robiť aj pred tým, ako o mne niekto vedel, čiže to nie je niečo cielené, vo svete bežná vec, tuto to musíme ešte riešiť 🙂 a vyberám si podľa toho, ktorá zo starších vecí sa mi najviac hodí do zvuku, ktorý chcem dosiahnuť.

mik

A máš niekedy pri práci na novej skladbe taký pocit, že “toto bude hit”?

Zas a opäť, ja žiadne hity nevyrábam a keď vám niekedy niekto povie, že vám urobí hit, tak utekajte čo najďalej 🙂 a pri Mafii, kde je každý song experiment, je ťažko niečo predpokladať 🙂

Prečítajte si tiež:
Ed Sheeran čelí žalobe! Spevák údajne ukradol melódiu staršej skladbe a hrozí mu mastná pokuta

Neplánuje Mafia Corner po toľkých úspešných skladbách vydať album?

Nie, úprimne – kto dnes kupuje albumy? Všetko je v digitálnej pohodlnej forme a preto si nemyslím, že je pointa popri internete dávať songy na ‘cédečka,’ ktoré začínajú byť  kultúrnym výdobytkom. Uvažujem skôr o iných formách zaujímavejších pre dnešného poslucháča, ale to nebudem prezrádzať :

Kali, Peter Lipa,Tereza Kerndlova, Stefi,… To je len niekoľko interpretov, s ktorými Mafia spolupracovala. Podľa čoho si vyberáš ľudí na spoluprácu? Alebo si vyberajú oni teba?

Spolupráce sú rôzne a veľa ma naučili, či už v pozitívnom alebo negatívnom zmysle. V ďalšom období plánujem viac predstavovať mladé a neznáme talenty ako tie 4 a pol obohranej tvare na Slovensku.

Mafia dokáže byť sebestačná a originálna a na tom som minulý rok tvrdo pracoval. Tento rok začal a čaká ma ešte kopec dokazovania, ale beriem to ako výzvu a na to, ako krátko tu som, môžem ďakovať fanúšikom, že ma takto podporujú v tom, čo robím, a že všetko to postupne dáva zmysel.

A vedel by si si predstaviť, že by si raz spravil skladbu aj s niekym, kto by ešte nemal veľa skúseností a bol by v tvorbe hudby nováčik?

To sa už dávno deje a ja sa teším, že je na Slovensku kopec mladých talentov 🙂

Je na scéne niekto, kto je podľa teba nedocenený a malo by sa mu venovať viac pozornosti? A naopak, kto podľa teba na scéne je, hoci na ňu nepatrí?

V poslednom období to nejak nemám čas sledovať, každý je si strojcom svojho šťastia. Kopec ľudí si myslí, že sa doba prispôsobí, ale to sa nikdy nestane. Ja som typický príklad toho, že som si vytvoril vlastný priestor a zvuk a pracujem, aby sa ten priestor zväčšoval. A music biznis je biznis najväčších egoistov. Čiže netreba očakávať nejaké veľké kamarátstva, ale rešpektujem všetkých, ktorí makajú na svojej veci aj keď si možno nevieme prísť na meno, pretože viem, čo to zaberie úsilia niečo vôbec vytvoriť, čiže v tomto konkurenciu rešpektujem. Čo ale neznášam sú pozérske hyeny a rýchlo kvasene veci, kde nie je reálna snaha a rešpekt pred muzikou, ale len snaha byť známy, chodiť na drahé party, rozdávať autogramy, dostať sa k bohatstvu a nejakým záhadným spôsobom majú títo ľudia pocit, že majú právo dávať rady ľuďom, ktorí to robia roky a snažia sa fakt poctivo niečo vytvárať. Takýmto umelcom to viem hneď rýchlo vysvetliť a možno to vyzerá, že kolotočár je z cukrovej vaty, ale opak je pravdou.

Prečítajte si tiež:
10 vecí, vďaka ktorým sa v karanténe nezbláznite

V klipe ste so Stefi pôsobili veľmi uvoľnene a bolo vidno, že si tie chvíle užívate. Vnímaš hudbu ako prácu alebo ako hobby, ktoré ti vynáša?

Natáčanie klipov je vždy komplikovaný proces, ale je to súčasť hudby a dnes by mala mať hudba aj vizuál, cez ktorý vás ľudia spoznávajú a bez ktorého to nie je ono. Cez video dokážete osloviť oveľa viac ľudí a tým pomôcť tomu, čo robíte. Ale toto konkrétne natáčanie bolo celkom fajn, so Stefi je vždy sranda, tá žena ma obrovskú energiu a humor. 🙂 S hudbu robím tak dlho, že už ju nevnímam ani ako hobby ani ako prácu, ale ako súčasť seba, je to také manželstvo, ktoré má svoje zle a svoje dobré dni tak ako u všetkého, na čom vám v živote záleží, či je to vzťah alebo nejaká vec. Ale každý deň ma prekvapí niečim novým aj po tých rokoch, stále je sa čo učiť a opravovať, a preto si myslím, že môj vzťah k hudbe je taký trvácny a funguje, lebo je to výzva, je to ako baliť ženu, ktorá vám nikdy nepodľahne, aj keby ste robili neviem čo 🙂

Singel A Ja Taka Dzivočka zožal podobný úspech ako Vypic a Žic. Plánuješ do budúcna ďalšiu podobnú východniarsku kolotočarinu?

Určite sa k tomu ešte niekedy v budúcnosti vrátim, je to len jedna z línií, ktoré mám naplánované. Teraz príde kopec slovenských vecí a verím, že tých poslucháčov bude stále viac a viac. To, že som z východu neznamená, že má byť každý z východu alebo že bude od teraz všetko po východniarsky, práve naopak, treba sa tešiť na rôzne veci, ktoré budú postupne prichádzať von a verím, že sa uvidím s ľuďmi aj na západe a strede Slovenska, kde žijú tiež úžasní ľudia. Čo je podstatné a rýchlo sa to mení je, že prechádzam z DJ-ingu na živé vystúpenie, ktoré je zložené čisto z mojich vecí, čiže sa ľudia majú na čo tešiť, pretože si myslím, že takto môžem osloviť ešte viac ľudí a robím všetko preto, aby som bol už od júna schopný chodiť na vystúpenia po celom Slovensku a Česku, pretože mi píše obrovské množstvo ľudí, ktorí sa už nevedia dočkať svojich obľúbených singlov od Mafia Corner, ktorých bude tento rok požehnane, pretože toho materiálu na živé vystúpenie potrebujem viac a verím, že sa s ľuďmi už na nejakých tých akciách v lete uvidím, na čo sa teším a aj na to, ako budem spievať a rapovať svoje veci naživo.

Mafia-Corner
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií