Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Má mama vždy pravdu? Toto je TOP 5 najotravnejších hlášok, ktoré si vypočul takmer každý

Matky dokáže byť niekedy veľmi otravné. I keď to myslia dobre, vieme, že svojimi neustálymi hláškami dokážu spôsobovať frustráciu aj tým najpokojnejším tínedžerom.

Avšak v konečnom dôsledku to myslia skutočne dobre. V tomto článku sme zozbierali tie najlepšie hlášky, ktoré si zažil takmer každý pubertiak.

Matka vie, ako zaujať

Každý človek je iný a preto nečudo, ak mama niekedy vybuchne. Hoci sa nám to prevažne javí ako negatívny dôvod, postupom času zistíme, že to na niečo predsa len bolo užitočné.

„Pokiaľ bývaš pod mojou strechou, tak tu platia moje pravidlá.”

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že táto veta vznikla len ako dôsledok maminho hnevu. Pravdou môže byť pravý opak. Týmto spôsobom mama dokáže dospievajúcemu poskytnúť priestor pre to, aby si uvedomil svoje činy a vedel sa prispôsobiť, čo bude dôležité aj pri samotnom zamestnaní. Počúvať rozkazy a príkazy sa vždy zíde, hoci by sme netušili, že práve jednoduchá veta dokáže naštartovať aj neskôr dobré pracovné návyky.

„Poupratuj si izbu, máš v nej fakt veľký bordel.”

V tomto prípade môže pubertiak poslúchnuť, alebo mamin výstražný prst maximálne ignorovať. Väčšinou sa odporúča poslúchnuť, pretože takýmto spôsobom bude mať pokoj a zároveň sa naučí disciplíne. Netreba sa ľakať, aj keď to najprv vyzerá ako direktívne správanie matky, ona chce v skutočnosti len naučiť svoje dospievajúce dieťa poslušnosti.

„Uč sa, lebo dopadneš ako tvoj spolužiak Miro.”

Pamätáte si na čas, keď ste na základnej škole napríklad v nejakom predmete vôbec nenapredovali? Možno, že ste mali pocity neschopnosti, ale v reálnom svete sú podstatné iné záležitosti. A to vynaliezavosť. Mama to v tomto prípade nemyslela vôbec zle a chcela len pomôcť. Ale to, že niekomu nejde jediný predmet, ešte z neho nerobí napríklad úspešného podnikateľa.

„Nehraj sa toľko s tým mobilom, určite z toho ťa bolí brucho.“

Nepoznám človeka, ktorý by ešte podobnú vetu nepočul. Ak náhodou prežívate stres zo skúšky, nie je nič lepšie, ako keď vám mama alebo nejaký príbuzný povie túto vetu. Hoci by sme mohli vedieť, že to nie je pravda, je milé, že si to myslí. Asi len nechce, aby sme toľko času strávili neužitočným pozeraním do mobilu.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií