fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Máme slobodu aj sociálne siete: Prečo sme generáciou opustených ľudí?

Máte tip? napíšte nám mailom

Zdá sa, že ani sociálne siete nezabezpečujú kvalitný sociálny život. Namiesto toho nám vyrastá generácia opustených ľudí.  

Dôvodov, prečo si niektorí odborníci myslia, že sme generáciou opustených ľudí, môže byť viacero. Môže za to úzkosť, ale aj zranenia z detstva.

Ani sociálne siete nezabezpečujú šťastie

Pocitom osamelosti podľa mnohých psychoanalytikov trpia všetci. Za niektorými príčinami môžu byť aj zranenia z detstva. Malé dieťa môže ťažko znášať narodenie súrodenca, nechcené prázdniny v tábore, úmrtie v rodine alebo aj odchod na prázdniny k starým rodičom.

https://www.instagram.com/p/B5XNwz-Iept/

Všetko to môže smerovať k tomu, že si dieťa začne namýšľať, že nie je vítané. Každá nepríjemná situácia potom zanecháva v detskej duši stopu, ktorá nezmizne ani počas dospelosti. Ba čo viac, stane sa akousi prekážkou, ktorá nás brzdí v plnohodnotnom živote. 

Olej do ohňa prilievajú aj sociálne siete, kvôli ktorým sa cítime menejcenní a tým pádom aj opustení.

„Všetky virtuálne vzťahy vyostrujú tento pocit neistoty, ktorý môžeme cítiť všetci. Stále očakávame komentáre a lajky, máme dojem, že tento lajk nás upokojí. V skutočnosti skôr prehĺbi opustenosť, lebo nám neponúka to, čo sme skutočne očakávali,  uvádza psychoanalytička Virginia Meggléová.

Aj tento stav sa dá liečiť

Môžeme mať naozaj čokoľvek. Dostatok financií, perfektnú prácu a množstvo priateľov. Ak však v sebe dusíme nejaký smútok z akéhokoľvek životného obdobia, všetky pozitívne veci sa automaticky strácajú. Aj osamelosť je svojím spôsobom choroba.  

Prečítajte si tiež:
Najväčšie módne podujatie Fashion LIVE! 2018 bude venované československým dizajnérom a prinesie niekoľko prekvapení

https://www.instagram.com/p/Bt6UsGOBCBG/

Aby sme sa vyliečili, je potrebné pátrať po príčinách trápenia, pomenovať ich a pochopiť. Existujú rôzne cesty. Hypnóza, meditácia, psychoanalýza. Cieľom je vytvoriť priestor, kde je človek v kontakte so svojimi emóciami. Podľa Meggléovej tento priestor umožňuje naučiť sa prijať skutočnosť, že sme síce slabí, ale len preto, aby sme sa stali silnejšími. 

Čo si myslíte o pocitoch smútku a osamelosti? Máte pocit, že sa týkajú len ľudí, ktorí sú naozaj sami alebo aj tých, ktorí sú obklopení priateľmi? Dajte nám vedieť v komentári svoj názor.

Zdroj: ta3.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií