Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Máme slobodu aj sociálne siete: Prečo sme generáciou opustených ľudí?

Zdá sa, že ani sociálne siete nezabezpečujú kvalitný sociálny život. Namiesto toho nám vyrastá generácia opustených ľudí.  

Pokračovanie pod reklamou

Dôvodov, prečo si niektorí odborníci myslia, že sme generáciou opustených ľudí, môže byť viacero. Môže za to úzkosť, ale aj zranenia z detstva.

Ani sociálne siete nezabezpečujú šťastie

Pocitom osamelosti podľa mnohých psychoanalytikov trpia všetci. Za niektorými príčinami môžu byť aj zranenia z detstva. Malé dieťa môže ťažko znášať narodenie súrodenca, nechcené prázdniny v tábore, úmrtie v rodine alebo aj odchod na prázdniny k starým rodičom.

https://www.instagram.com/p/B5XNwz-Iept/

Všetko to môže smerovať k tomu, že si dieťa začne namýšľať, že nie je vítané. Každá nepríjemná situácia potom zanecháva v detskej duši stopu, ktorá nezmizne ani počas dospelosti. Ba čo viac, stane sa akousi prekážkou, ktorá nás brzdí v plnohodnotnom živote. 

Olej do ohňa prilievajú aj sociálne siete, kvôli ktorým sa cítime menejcenní a tým pádom aj opustení.

„Všetky virtuálne vzťahy vyostrujú tento pocit neistoty, ktorý môžeme cítiť všetci. Stále očakávame komentáre a lajky, máme dojem, že tento lajk nás upokojí. V skutočnosti skôr prehĺbi opustenosť, lebo nám neponúka to, čo sme skutočne očakávali,  uvádza psychoanalytička Virginia Meggléová.

Aj tento stav sa dá liečiť

Môžeme mať naozaj čokoľvek. Dostatok financií, perfektnú prácu a množstvo priateľov. Ak však v sebe dusíme nejaký smútok z akéhokoľvek životného obdobia, všetky pozitívne veci sa automaticky strácajú. Aj osamelosť je svojím spôsobom choroba.  

Pokračovanie pod reklamou

View this post on Instagram

Yes, meditation is changing my life💫 —- Uf, dámy, dnes opäť raz vychádzam zo svojej komfortnej zóny. Rada by som sa s vami podelila o moju skúsenosť s meditáciou🙏🙋 . Ak meditujete, asi viete o čom hovorím, ak nie, nebojte, nie je to žiadna ohromná ezoterika🙈 . Meditácia má hromadu pozitívnych vplyvov, ale skúsim tu vypichnúť len jeden, ktorý ma naozaj dostáva do kolien: 👉👉Asi najväčšie prekvapenie pre mňa je, že keď človek vypustí z hlavy myšlienky, necíti naozaj nič iné, iba šťastie a radosť❤. Je to pre mňa malý zázrak, lebo veď kedy inokedy sa cítime celkom šťastní? V celom uponáhľanom dni? . Úprimne, večne myslím na veci, ktoré treba vyriešiť. Na problémy v práci, na edit fotky, na článok, čo treba napísať, čo uvariť, kedy upratať…poznáte to😌 . Meditácia však v tomto vie urobiť veľkú čiaru. Cítim tlkot srdca, lásku, naozaj veľa lásky a radosť zo života. Zrazu viem, že dôležité sú celkom iné veci. . Stačí mi tento pocit navnímať iba pár minút a diametrálne to mení môj pohľad na ten deň. Neviem, či som to vysvetlila správne, je to prosto silné💓 . Je tu prosím niekto, kto medituje, kto niekedy skúšal alebo kto sa chystá? Kto má podobnú skúsenosť? Ďakujem🙏 . . . . . #meditacia #osobnyrozvoj #zen #meditationart #midnfull #centered #meditationtime #meditating #highvibes #meditatedaily #inspiracia #meditace #zena #fitnessgirl #goodvibesonly #inspirace #stastie #laska #zmena #zdravyzivotnystyl #miluju #slovakgirl

A post shared by Miša Švarová // Fashion Blog (@fashion.and.love.by.misha) on

Aby sme sa vyliečili, je potrebné pátrať po príčinách trápenia, pomenovať ich a pochopiť. Existujú rôzne cesty. Hypnóza, meditácia, psychoanalýza. Cieľom je vytvoriť priestor, kde je človek v kontakte so svojimi emóciami. Podľa Meggléovej tento priestor umožňuje naučiť sa prijať skutočnosť, že sme síce slabí, ale len preto, aby sme sa stali silnejšími. 

Čo si myslíte o pocitoch smútku a osamelosti? Máte pocit, že sa týkajú len ľudí, ktorí sú naozaj sami alebo aj tých, ktorí sú obklopení priateľmi? Dajte nám vedieť v komentári svoj názor.

Zdroj: ta3.com

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií