fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Legendárna rozprávka Pa a Pi je späť! Bude riešiť ekológiu

Máte tip? napíšte nám mailom

Obľúbená rozprávka Pa a Pi sa po 33 rokoch vracia na obrazovky. Tentokrát sa dvaja mačací kozmonauti potrápia so situáciou na našej planéte.

Pred viac ako 30 rokmi ovládli televízne rozprávky mnohé obľúbené, najmä slovenské, rozprávky. Po čase zanikli a dnes si na ne spomíname iba vtedy, keď sa myšlienkami vraciame do minulosti. Verejnoprávna televízia RTVS počas týždňa ohlásila návrat obľúbenej rozprávky Pa a Pi.

Tentokrát sa mačací astronauti Pa a Pi vrátili na Zem po viac ako 30 rokoch a našli planétu v nelichotivom stave. Päťdielny večerníček vznikol v koprodukcii RTVS a festivalu EKOTOPFILM.

Rozprávka Pa a Pi po rokoch

Pa a Pi približuje najmenším divákom tajomstvá života na planéte Zem. Tvorcovia doplnili pôvodné animované časti a dokumenty o zvieratách sú minulosťou. Nahradili ich filmami o súčasnej prírode z festivalu EKOTOPFILM.  

https://www.instagram.com/p/B5AXx2pnFvq/

„Pre nás je to absolútna výzva, ako osloviť mladých ľudí a prepojiť ideu Pa a Pi, teda mimozemšťanov, ktorí sem vždy prišli, ale vždy aj utiekli. Boli by sme radi, aby sme celá civilizácia ostali na našej planéte,” povedal na adresu rozprávky Pa a Pi riaditeľ festivalu EKOTOPFILM Peter Lím.

Pa a Pi neuvidia rieky, kde si pelikány robia hniezda, ale vodné toky plné plastu a olejových škvŕn. Miznú ľadovce, včelie údolia a mačací hrdinovia sa musia vyrovnať aj s tým, že sa ničia pralesy a opice strácajú svoj prirodzený domov.  

Prečítajte si tiež:
Týchto 11 vecí robia šťastné páry pred spaním! V koľkých sa nájdeš aj ty?

Rovnaké hlasy protagonistov

Obyvatelia mačacej planéty majú aj po 33 rokoch rovnaké hlasy. Prepožičali im ich herci Peter Krajčovič a Katarína Šulajová. Stav dnešnej planéty znepokojuje aj robota Vševeda, ktorého opäť dabuje Oldo Hlaváček.

„Poúčať deti majú v prvom rade rodičia a učitelia, ale televízia má detičky pobaviť tak, aby im ukázala vzor, ako treba žiť,” hovorí herec Oldo Hlaváček.

Čo si myslíte o novej podobe rozprávky Pa a Pi? Dajte nám vedieť v komentári!

Zdroj: RTVS

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií