fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najväčšie módne podujatie Fashion LIVE! 2018 bude venované československým dizajnérom a prinesie niekoľko prekvapení

Máte tip? napíšte nám mailom

Stará tržnica v Bratislave sa opäť premení na “Mekku” módneho diania. V termíne od 17. do 19. októbra sa v nej uskutoční 6. ročník najväčšieho módneho podujatia na Slovensku – Fashion LIVE! 2018. Hlavnou témou bude tvorba československých dizajnérov, čo sa odrazí v pripravovanej scéne aj na prehliadkovom móle. 

K slovenskému zastúpeniu talentovaných dizajnérov budú nepochybne patriť zvučné mená ako Marcel Holubec W., Boris Hanečka, Petra Kubíková, Lenka Sršňová či Martin Hrča. Za našich “českých bratov” sa po prvý raz predstavia uznávané dizajnérky Kateřina Geislerová a Tereza Vu.

Okrem praxou ostrieľaných odborníkov však budete mať jedinečnú možnosť spoznať aj mladé a nádejné “československé” talenty, plné kreatívnych, neobkukaných a neraz odvážnych nápadov. „Sme veľmi radi, že sa nám na tomto ročníku opäť odprezentuje špička slovenskej módy. Dramaturgicky sme vystavali program tak, aby sme okrem dizajnérskych stálic ponúkli priestor aj mladým, progresívnym dizajnérom, ktorí budú môcť zabojovať o ocenenie Fresh Designer,“ priblížila manažérka projektu Zora Husarčíková.

Fashion LIVE! a niekoľko lákavých noviniek

Prvou z nich je už známa kategória Fresh Designer, ktorá bude tento rok aj finančne ohodnotená, a to lákavou sumou 1000 Eur od LIVE! – Nadácie Advanced Investments. Určená je na tvorbu novej kolekcie, ktorú predstaví víťazný dizajnér na Fashion LIVE! 2019 v rámci svojej samostatnej prehliadky.

Prečítajte si tiež:
Attila Végh sa čoskoro stane otcom: Kedy sa narodí malý Attilka?

Druhou, pre vás – divákov ešte atraktívnejšou novinkou, bude odovzdávanie Ceny verejnosti od NOIZZ, do ktorej sa môže zapojiť široká verejnosť a vybrať si tak svojho najobľúbenejšieho dizajnéra. Možnosť prihlásiť sa končí už dnes, tak neváhajte a využite jedinečnú možnosť rozhodnúť o najlepšom dizajnérovi roka.

Zaujímavosťou tohto ročníka bude aj špeciálna Afterparty Fashion LIVE!, ktorá sa bude konať sobotu 20.10.2018 na Račianskej 20 o 20:00 hod v bývalých tlačiarňach Svornosť. Verejnosti sa tak odhalí doposiaľ neprístupný zaujímavý industriálny priestor, ktorý už onedlho podstúpi kompletnú rekonštrukciu. Afterparty otvorí dizajnérka Michaela Bednárová so značkou PUOJD s módno-tanečnou performance. Následne bude celá akcia pokračovať s hudbou od DJ-ov Bulb a Purist. Za DJ-ský pult sa však okrem nich postavia aj samotní dizajnéri z Fashion LIVE!. Tak toto si teda určite nenecháme ujsť. A čo vy?

Rovnako ako po minulé roky, podujatie prichádza s novou témou, v ktorej sa nesie celý vizuál. Tentokrát je to „Materiál a rôzna práca s ním“. Okrem komunikácie sa odrazí téma aj v pripravovanej scéne na prehliadkovom pódiu priamo v tržnici, ktorá sa realizuje pod vedením architekta Petra Gondu.

Prečítajte si tiež:
Na najlepšom letisku na svete môžete nájsť dokonca aj bazén. Lietadlo odtiaľ vzlietne takmer každú minútu

Jedinečné kúsky od lokálnych výrobcov

Okrem ikonických prehliadok budete mať skvelú šancu doplniť svoj šatník o trendy dizajnérsky kúsok značky LukZU design, Smile for Summer, Intimate stories, pletka, ála Palla, TAMARA, DONEE The Label, pjbijou, BIELA, ANDREY, IZIPIZI – SII BRAND, Mylo, Yoora studio, Maszaryk, SEVERANKA, RIVICA, moikoo, Créeme a Lucia Kurthi. Nájdete ich na poschodí v Starej tržnici počas celého trvania podujatia.

Zároveň tam návštevníci budú mať možnosť vidieť zaujímavú výstavu dizajnérky Márie Štránekovej, reflektujúcu veľmi dôležitú a aktuálnu tému – udržateľnosť v módnom priemysle.

Lístky na módne podujatie Fashion LIVE! 2018, ako aj na afterparty, je možné zakúpiť si v predpredaji na www.inviton.sk alebo priamo na mieste podujatia.

A na čo všetko sa môžete tešiť?

Zdroj: bratislavafashion.live
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií