fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Meghan Markle potratila druhé dieťa. Jej slová vás dojmú 

Pripomínajúc si zničujúce júlové ráno, vojvodkyňa uviedla, že sa starala o svojho syna Archieho, ktorý mal v tom čase asi 14 mesiacov, keď pocítila „ostrý kŕč“.

Máte tip? napíšte nám mailom

 „Bolo obyčajné júlové ráno. Spravila som raňajky, nakŕmila psy, zjedla vitamíny, našla stratenú ponožku a zdvihla spod stola zatúlanú farbičku. Dala som si vlasy do chvosta a vybrala som svojho syna z postieľky. Pri prebaľovaní som pocítila ostrý kŕč. Klesla som aj s malým Archiem na zem a popri tom som spievala uspávanku, aby sme boli obaja pokojní. Veselá melódia bola v úplnom rozpore s mojím pocitom, že niečo nebolo v poriadku. Vedela som, ako som zvierala svoje prvorodené dieťa, že strácam svoje druhé dieťatko. O niekoľko hodín neskôr som ležala na nemocničnej posteli a držala som manžela za ruku. Cítila som horkosť jeho dlane a pobozkala som ho na líco, ktoré bolo mokré od oboch našich sĺz. Pozerajúc sa na studené biele steny sa mi oči zaleskli. Snažila som sa predstaviť si, ako sa uzdravíme.“

Meghan uviedla, že sa rozhodla o svojej strate hovoriť, pretože potrat bol stále tabuizovanou témou, ktorá viedla k „cyklu osamelého smútku“.

Bývalá herečka povedala, že chce povzbudiť ľudí, aby sa vás ľudia vôkol pýtali „ste v poriadku?“ Práve teraz v toto sviatočné obdobie.

Prečítajte si tiež:
Film Harryho & Meghan: Podoba hercov je neskutočná!

V dojímavej eseji dodala: „Sediac na nemocničnom lôžku a sledujúc zlomené srdce môjho manžela, keď sa snažil držať moje rozbité kúsky, uvedomila som si, že jediný spôsob, ako sa uzdraviť, je najskôr sa opýtať: Si v poriadku?’“

Vojvodkyňa sa zmienila o rozhovore, ktorý poskytla v Južnej Afrike minulý rok, keď jej rovnakú otázku položil novinár ITV Tom Bradby.

V tom čase sa snažila zadržať slzy a povedala: „Ďakujem, že sa pýtate, pretože len málo ľudí sa pýta, či som v poriadku.“

A v eseji pre New York Times Meghan hovorila o dôležitosti zdieľania bolesti slovami: „spoločne môžeme podniknúť prvé kroky k uzdraveniu“.

Meghan v tomto silnom článku napísala: „Strata dieťaťa znamená niesť neznesiteľný smútok, ktorý zažili mnohí, ale hovorí o ňom málokto.

V bolesti našej straty sme s manželom zistili, že v miestnosti so 100 ženami potratí 10 až 20 z nich.

Napriek ohromujúcej zhode tejto bolesti zostáva rozhovor tabuizovaný, prešpikovaný (neoprávnenou) hanbou a pokračuje v cykle osamelého smútku.

A ďalej dodala: „Niektorí sa statočne podelili o svoje príbehy; otvorili dvere s vedomím, že keď jeden človek hovorí pravdu, dáva nám to všetkým právo, aby sme robili to isté. Dozvedeli sme sa, že keď sa ľudia pýtajú, ako sa komu z nás darí, a keď skutočne počúvajú odpovede, s otvoreným srdcom a mysľou, záťaž smútku sa často stáva ľahšou – pre nás všetkých. Keď sme pozvaní zdieľať našu bolesť, podnikáme prvé kroky k uzdraveniu.“

Zamyslela sa tiež nad skúškami v roku 2020, pričom si všimla „straty a bolesti“, ktoré ľudia pocítili zo straty blízkych na koronavírus, a vlnu protestov vyvolaných smrťou Georga Floyda a Breonny Taylor .

Prečítajte si tiež:
Kráľovná Alžbeta II. prehovorila: Verí, že koronavírus porazia

Meghan povedala: ,,Na miestach, kde bola kedysi komunita, dnes existuje rozdelenie.Nebojujeme iba o svoje názory na fakty; sme polarizovaní, či je skutočnosť v skutočnosti skutočnosť. Sme v rozpore s tým, či je veda skutočná. Sme v rozpore s tým, či boli voľby vyhrané alebo prehrané. Sme v rozpore s hodnotou kompromisu.”

Zdroj z okolia vojvodkyne zo Sussexu dnes pre BBC uviedol, že Meghan je v súčasnosti v dobrom zdravotnom stave.

Zdroj uviedol, že pár si vzal čas na spracovanie toho, čo sa stalo, a rozhodol sa, že o tom bude hovoriť verejne potom, čo si uvedomil, aké časté sú spontánne potraty.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj thesun

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií