fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Messi kraľuje rebríčku so 127 miliónmi: hviezdny Ír McGregor sa podľa časopisu Forbes prepadol

Máte tip? napíšte nám mailom

Ako je na tom Ronaldo, McGregor či Federer? Ktorí sú najlepšie platení športovci planéty roka 2019? Rebríček top 100 športovcov zahŕňa atlétov z 10 rôznych oblastí a 25 krajín. 

Prestížny magazín Forbes zverejnil každoročný rebríček najlepšie platených mien zo sveta športu. Veľa prekvapení sa veru neudialo.

Najlepšie plateným športovcom planéty za rok 2019 je Lionel Messi. Príjmy argentínskeho futbalistu podľa magazínu Forbes dosiahli až 127 miliónov amerických dolárov. Na vrchole zoznamu nahradil Messi boxera Floyda Mayweathera. Spolupracuje totiž s Adidas, MasterCard, PepsiCo a ďalšími spoločnosťami.

https://www.instagram.com/p/BtGKhjalZ_c/

McGregor sa prepadol

Druhý v rebríčku skončil Christiano Ronaldo so 109 miliónmi, ten len pred pár dňami triumfoval s národným tímom v Lige národov, keď Portugalčania vo finále porazili Holandsko. Ronaldo je len druhým futbalistom, ktorý kedy tomuto zoznamu kraľoval. Najlepšie platenú trojku uzatvára Brazílčan Neymar.

Conor McGregor, hviezda UFC, ktorá je momentálne na dôchodku, sa umiestnila na 21. priečke so 47 miliónmi a v prvej stovke je štvrtýkrát po sebe, aj keď v roku 2018 bojoval iba raz. Svojrázny Ír bol minulý rok na 4. mieste. Dnes nepochybne najväčší klenot zmiešaných bojových umení a rozporuplná, ba priam kontroverzná osobnosť.

Prečítajte si tiež:
Rozchod: Ako ho prekonať čo najľahšie a najrýchlejšie?

Najlepšie platení športovci zarobili za minulý rok viac peňazí ako kedykoľvek predtým, čoho dôvodom sú najmä zvyšujúce sa platy plynúce z televíznych kontraktov. Priemerný zárobok 100 najlepšie platených športovcov roka 2019 je na úrovni 25 miliónov dolárov, pričom ešte pred piatimi rokmi to bolo 17,3 milióna USD, píše Forbes.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií