Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mladý milionár žil v luxuse, až kým mu diagnostikovali rakovinu. Potom celý svoj majetok rozdal chudobným a zomrel

Mladý milionár, ktorý si rád potrpel na luxusné veci a drahé autá, dostal rakovinu. Tú však prijal ako dar a možnosť stať sa lepším človekom.

Ali Banat bol mladým austrálskym milionárom, ktorý si užíval peniaze a potrpel si na luxus. Pravidelne si nakupoval drahé a rýchle autá, oblečenie a obuv drahých svetových značiek. Napríklad jedno z jeho áut, Ferrari Spider, stálo viac ako neuveriteľných 384 095 eur a jeden z náramkov stál viac než 45 tisíc dolárov. Jeho život sa ale zmenil v roku 2015, kedy mu lekári diagnostikovali rakovinu v pokročilom štádiu a dávali mu iba sedem mesiacov života.

V tom momente sa Aliho život zmenil. Ako sám vravieval, rakovinu vnímal ako dar a šancu stať sa lepším človekom. Rozhodol sa odcestovať do africkej oblasti Togo, v ktorej žije viac než polovica obyvateľstva na hranici chudoby. Približne 12-20 percent miestnych sú moslimovia a práve im sa rozhodol milionár pomôcť. Pochopil totiž, že vo svojom predchádzajúcom živote mal nesprávne hodnoty, a túžil pomáhať.

Zdroj: Instagram
Zdroj: Instagram

Založil charitatívnu organizáciu, s ktorou vybudoval mešitu i školu. Ali začal meniť svet k lepšiemu a dokonca žil podstatne dlhšie, než lekári predpokladali. Zomrel tento týždeň, no jeho myšlienka pomáhať žije stále a jeho charita plánuje vybudovať zdravotné stredisko, sirotinec, domov pre osamelé vdovy i rôzne podniky, ktoré budú slúžiť miestnej komunite.

Zdroj: Instagram

 

 

Zdroj: LadBible

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií