fbpx
Pamätáte si ešte na obdobie bez mobilov? Na toto všetko sa kvôli nim zabudlo

Pamätáte si ešte na obdobie bez mobilov? Na toto všetko sa kvôli nim zabudlo

Mobilné telefóny sú dnes už našou neodlúčiteľnou súčasťou. Okrem telefonovania ich používame aj na fotky či surfovanie na internete. Zaspomínali sme si na obdobie, keď ešte neboli mobily tak rozšírené. Pamätáte si na to ešte vôbec?

#1

Dnes sa zdá, že iba seriózni fotografi používajú skutočné fotoaparáty na fotografovanie. Každý používa svoj mobilný telefón. Pred mobilnými telefónmi však všetci používali fotoaparát. Či digitálny, analógový alebo jednorazový, aby mohli fotografovať.

Zdroj: list25.com

#2

Hudba prúdiaca priamo z internetu sa dnes stala populárnym zdrojom hudby, ale predtým, ako bol internet ľahko dostupný, používali ľudia na počúvanie hudby CD a Mp3 prehrávače. Priznajte sa, našli by ste ešte nejaký u seba?

Zdroj: list25.com

#3

Dnes sa to môže zdať smiešne, ale v minulosti si ľudia bežne kupovali mapy, aby im pomohli dostať sa do určitej destinácie. Pamätáte si na moment, keď ste išli na rodinnú dovolenku a vaša mama držala v ruke mapu a navigovala vášho otca?

Zdroj: list25.com

#4

Dnes sa len málokto opýta na cestu či smer, všetko hľadáme v našich telefónoch. V minulosti však nebolo nič zvláštne na tom, keď mapa nedokázala dostať osobu, kam chce ísť, najmä vo vidieckych poľnohospodárskych mestách alebo mätúcich mestách, ľudia mali tendenciu nájsť najbližšiu čerpaciu stanicu a požiadať o nasmerovanie.

Zdroj: list25.com

#5

Kontrola e-mailu na telefóne je v súčasnosti už samozrejmosťou. Pred smartfónmi väčšina ľudí kontrolovala svoje e-maily iba v počítači. Dnes sú ľudia natoľko pohodlní, že sa im už ani ten počítač zapínať nechce. Súhlasíte?

Zdroj: list25.com

#6

Spoločenské hry boli pre veľa rodín a spoločenstiev stmelovacím prvkom, a ľudia sa tešili z toho, že sú konečne spolu. Dnes je hranie spoločenských hier v rodinách skôr raritou. Čo je dosť smutné.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  11 kultúrnych Faux Pas, na ktoré si treba dávať pri cestovaní radšej pozor
Zdroj: list25.com

#7

Telefón bol pred mobilnými telefónmi telefónom. Mal extrémne dlhú šnúru, do ktorej sa človek zvykol zamotať, pretože sa nemohol pri telefonovaní prechádzať na dlhšie trasy.

Zdroj: list25.com

#8

Pred mobilnými telefónmi hrávali ľudia mobilné videohry na Nintendo Gameboy. Alebo možno aj Sega Game Gear. Neboli žiadne nákupy v aplikáciách ani bannerové reklamy. POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

Google+ Linkedin

Autor:

Moje meno je Rado a písanie ma baví už od detstva, už nech to znie akokoľvek klišé. Pôvodne som chcel ísť študovať žurnalistiku, ale nakoniec som vyštudoval kulturológiu na Univerzite Komenského. Napriek tomu, že veľa ľuďom tento odbor veľa nepovie, tak mňa štúdium veľmi bavilo a som rád, že sa teraz môžem venovať písaniu aj na témy, ktoré sme riešili v škole. Veď, čo môže byť viac ako robiť to, čo človeka teší a napĺňa."