fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pamätáte si ešte na obdobie bez mobilov? Na toto všetko sa kvôli nim zabudlo

Máte tip? napíšte nám mailom

Mobilné telefóny sú dnes už našou neodlúčiteľnou súčasťou. Okrem telefonovania ich používame aj na fotky či surfovanie na internete. Zaspomínali sme si na obdobie, keď ešte neboli mobily tak rozšírené. Pamätáte si na to ešte vôbec?

#1

Dnes sa zdá, že iba seriózni fotografi používajú skutočné fotoaparáty na fotografovanie. Každý používa svoj mobilný telefón. Pred mobilnými telefónmi však všetci používali fotoaparát. Či digitálny, analógový alebo jednorazový, aby mohli fotografovať.

Zdroj: list25.com

#2

Hudba prúdiaca priamo z internetu sa dnes stala populárnym zdrojom hudby, ale predtým, ako bol internet ľahko dostupný, používali ľudia na počúvanie hudby CD a Mp3 prehrávače. Priznajte sa, našli by ste ešte nejaký u seba?

Zdroj: list25.com

#3

Dnes sa to môže zdať smiešne, ale v minulosti si ľudia bežne kupovali mapy, aby im pomohli dostať sa do určitej destinácie. Pamätáte si na moment, keď ste išli na rodinnú dovolenku a vaša mama držala v ruke mapu a navigovala vášho otca?

Zdroj: list25.com

#4

Dnes sa len málokto opýta na cestu či smer, všetko hľadáme v našich telefónoch. V minulosti však nebolo nič zvláštne na tom, keď mapa nedokázala dostať osobu, kam chce ísť, najmä vo vidieckych poľnohospodárskych mestách alebo mätúcich mestách, ľudia mali tendenciu nájsť najbližšiu čerpaciu stanicu a požiadať o nasmerovanie.

Prečítajte si tiež:
Psychiatri sa obávajú „cunami“ duševných chorôb po uvoľnení opatrení. Liečba môže trvať roky
Zdroj: list25.com

#5

Kontrola e-mailu na telefóne je v súčasnosti už samozrejmosťou. Pred smartfónmi väčšina ľudí kontrolovala svoje e-maily iba v počítači. Dnes sú ľudia natoľko pohodlní, že sa im už ani ten počítač zapínať nechce. Súhlasíte?

Zdroj: list25.com

#6

Spoločenské hry boli pre veľa rodín a spoločenstiev stmelovacím prvkom, a ľudia sa tešili z toho, že sú konečne spolu. Dnes je hranie spoločenských hier v rodinách skôr raritou. Čo je dosť smutné.

Zdroj: list25.com

#7

Telefón bol pred mobilnými telefónmi telefónom. Mal extrémne dlhú šnúru, do ktorej sa človek zvykol zamotať, pretože sa nemohol pri telefonovaní prechádzať na dlhšie trasy.

Zdroj: list25.com

#8

Pred mobilnými telefónmi hrávali ľudia mobilné videohry na Nintendo Gameboy. Alebo možno aj Sega Game Gear. Neboli žiadne nákupy v aplikáciách ani bannerové reklamy. POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.Len neuveriteľne náročná videohra, vďaka ktorej ste chceli hádzať Gameboy o stenu. Bolo to úžasné.

Zdroj: list25.com

#9

Keďže ľudia uložené čísla v telefóne, museli sa spoliehať na svoje spomienky a zapamätanie si telefónnych čísel. Väčšina ľudí vedela v živote aspoň desať rôznych telefónnych čísiel svojich najbližších či kamarátov.

Prečítajte si tiež:
Pomocou čarovného programu vytvára očarujúce diela: Z tvorby grafika, ktorý je vo Photoshope skutočný profík ti padne sánka
Zdroj: list25.com

#10

Smartfóny poskytujú množstvo aplikácií, ktoré nám poskytujú informácie, ktoré potrebujeme o podnikoch, reštauráciách, adresách a štvrtiach. Predtým sa však používali „Zlaté stránky“, veľká a ťažká kniha, v ktorej ste našli telefónne čísla od výmyslu sveta.

Zdroj: list25.com

#11

Hranie sa vonku s kamarátmi bolo v minulosti bežnou zábavkou každého z nás. Dnešné deti sú však úplne iné. Technológie, ktoré sú už aj ich bežnou súčasťou životov im uberajú radosť z hrania sa vonku.

Zdroj: list25.com

#12

Keď ľudia chodili na lekárske vyšetrenia alebo museli dlho sedieť potichu, len trpezlivo sedeli a čakali. Zvykli si čítať časopis alebo knihu, ak nejaké boli k dispozícii, ale väčšinou sedeli a čakali. Dnes to už nerobí asi nikto, každý má v ruke pri čakaní telefón.

Zdroj: list25.com

Zdroj: https://list25.com/25-things-people-did-before-cell-phones-you-wont-believe/

Foto: https://list25.com/25-things-people-did-before-cell-phones-you-wont-believe/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií