fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Modelke, ktorá prišla o nohu kvôli tampónu, amputovali aj druhú dolnú končatinu. Napriek tomu sa nevzdáva a tvrdí, že jej život sa stále len zlepšuje

Máte tip? napíšte nám mailom

Modelku Lauren Wasser len tak niečo nezlomí…

29-ročná modelka a aktivistka Lauren Wasser to v živote nemá jednoduché. Pred pár rokmi prišla o nohu po tom, ako zažila toxický šok v dôsledku používania tampónov pri menštruácii. Vtedy najprv zažívala bolesti a kŕče, čo ale pripisovala menštruačnému cyklu. Keď ale na ďalší deň mala teplotu 42°C, bola hospitalizovaná. Následne v dôsledku toxického šoku prekonala ťažký infarkt a zlyhanie niekoľkých orgánov. Lekárom sa ju ale podarilo zachrániť, no za cenu toho, že jej amputovali nohu.

V decembri minulého roka začala opäť pociťovať neuveriteľné bolesti, ktoré sa objavili v súvislosti so syndrómom toxického šoku. “Je to ťažké rozhodnutie, no je to jediná cesta k oslobodeniu od bolesti,” vyjadrila sa Lauren ešte pred operáciou.

Po amputácii jej druhej nohy ju prišla do nemocnice pozrieť aj paralympionička Amy Purdy, ktorá má taktiež amputované obe dolné končatiny a je snowbordistkou, ktorá na paralympiáde získala bronzovú medailu. “Ďakujem, že ste to zastavili a ukázali mi, že život sa môže aj tak zlepšovať a môžem ho plnohodnotne prežiť,” napísala Lauren k fotografii s Amy, ktorú zdieľala na Instagrame.

Prečítajte si tiež:
Kate Middleton: Princ William jej bol neverný. Ako s tým bojuje?
Zdroj: Instagram

Svoje pocity z návštevy v nemocnici na Instagrame zdieľala aj paralympionička. “Naše príbehy sú veľmi podobné… Lauren je tak krásna a silná, hovorím vám, to dievča to dotiahne ďaleko,” napísala vo svojom príspevku.

Zdroj: Instagram

Lauren sa okrem modelingu venuje aj zvyšovaniu povedomia o sydróme toxického šoku (TSS). Ide o zriedkavý, no závažný, život ohrozujúci stav, ktorý spôsobuje baktéria Staphylococcus aureus. Modelka chce, aby národné úrady podporovali výskumy tampónov ale aj iných dámskych hygienických pomôcok. “Myslím, že široká verejnosť by mala byť viac oboznámená s rizikami súvisiacimi s používaním týchto produktov. Vagína je najcitlivejšia a najviac absorbčná časť ženského tela. Ak teda máte toxický tampón, škodlivé látky sa tak dostanú priamo do krvného obehu,” tvrdí Lauren, ktorá si tiež myslí, že ženy musia držať spolu, keď chcú niečo dosiahnuť.

 

 

Zdroj: People

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií