fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Šariši sa vrátia do stredoveku: Pod hradom vzniká špeciálny chodník pre cyklistov

Máte tip? napíšte nám mailom

Na Šariši sa už čoskoro pochvália novým chodníkom pre cyklistov. Ponad rieku budú môcť cyklisti prejsť po moste, ktorý pripomína stredovekú stavbu. 

Mnohé mestá sa počas uplynulých rokov modernizovali tak, aby vyhovovali nielen peším turistom ale aj cyklistom. Budovať a modernizovať mestá do krásy sa darí aj vďaka podpore Európskej únie, ktorá pravidelne nalieva do európskych krajín mnoho financií. Aj preto sa darí realizovať viaceré projekty, ktorých tvorcami sú často nielen ľudia z politiky ale najmä mladí ľudia.

Do centra viacerých miest pribudla zeleň a vybudovali sa aj kilometre cyklistických chodníkov. Práve tým sa podarilo vylákať von veľkých aj malých cyklistov. Najnovšie sa o senzáciu postaral nový chodník s historickým nádychom. Viete, kde sa bude nachádzať? 

Šariš láka na novú turistickú atrakciu

Novú turistickú atrakciu, ktorá priláka cyklistov,  bude mať už čoskoro mesto Veľký Šariš. Súčasťou nového cyklistického chodníka pod šarišským hradným vrchom bude aj netradičný most cez rieku Torysa. A práve tento most bude najväčším lákadlom pre milovníkov bicyklov nielen zo Slovenska ale aj zo sveta.

Prečítajte si tiež:
10 neuveriteľných knižníc z celého sveta, ktoré ťa ohúria svojím vzhľadom

Pri pohľade na viac ako 14-metrov vysoké murované piliere mostu v tvare hradných veží má človek pocit, že sa naozaj ocitol v stredoveku.

Cyklisti si už nasledujúcu sezónu budú môcť vychutnávať jazdu po chodníku pozdľž rieky Torysa. Ten ju pri tom viackrát pretína. Most z historickým nádychom je súčasťou európskej cyklistickej diaľnice, ktorá sa na Slovensku začala stavať v roku 2013. 

Múry majú nádych histórie

Jej 5-kilometrovú časť postavilo v tomto roku mesto Šariš. Takmer 80-metrov dlhý most pod hradným vrchom bude nielen funkčnou súčasťou cyklochodníka, ale aj cieľom mnohých cyklistických výprav. Práce na Šariši majú byť ukončené približne v polovici februára, z čoho sa tešia najmä obyvatelia okolitých miest.

Zdroj: ta3.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií