fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo Vysokých Tatrách otvorili novú ľadovú atrakciu: Bude tu stáť táto ikonická stavba!

Máte tip? napíšte nám mailom

Vo Vysokých Tatrách otvorili najznámejšiu atrakciu, ktorá každoročne priláka tisícky domácich aj zahraničných turistov.  

Keď sa spojí dobrý nápad a šikovné ruky, nemôže z toho vzniknúť nič iné, než obľúbená tradícia, ktorá každoročne priláka do Vysokých Tatier tisícky turistov. Tatranský ľadový dóm si svojich fanúšikov získava už počas siedmich vydarených sezón.   

Notre-Dame vo Vysokých Tatrách

Tohtoročná atrakcia je tematická najmä kvôli smutnej udalosti, ktorá sa stala vo Francúzsku. Práve požiar Katedrály Notre-Dame inšpiroval šikovných tvorcov, aby mu dali ľadovú podobu aj na Slovensku.

„Jedinečná atrakcia svojho druhu nielen na Slovensku je tento rok inšpirovaná Katedrálou Notre-Dame v Paríži. Rozhodli sme sa tak práve kvôli požiaru, ktorý túto pamiatku postihol na jar. Vznikala pod rukami hlavného staviteľa Adama Bakoša, ktorý na ňu použil 225 ton ľadu,“ uviedla riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, Lucia Blašková.

Začiatok zimnej sezóny

Výstavba ľadového mestečka trvala približne mesiac a jeho najvyšší bod je vo výške 12 metrov. Návštevníci si počas jeho prehliadky môžu všímať aj mnohé menšie detaily. Okrem katedrály sú z ľadu vyrezaní aj ľudia, známy Quasimodo, ale aj niektoré tatranské prvky. Zimná sezóna je otvorením ľadového domu zahájená. Na nával turistov sú pripravení aj hotelieri. Jediné, čo momentálne vo Vysokých Tatrách chýba, je sneh. 

Prečítajte si tiež:
FOTO Najkrajšie knižnice sveta: TIETO miesta vyrazia dych nielen milovníkom kníh!
vo Vysokých Tatrách
Tohtoročný ľadový dóm bol inšpirovaný Notra Dame. Zdroj: Teraz.sk

„Som veľmi rád, že aj tento jedinečný a krásny symbol Tatier môžem spojiť s ďalším pozitívnym konštatovaním. A to, že cestovnému ruchu na Slovensku sa darí. Viem, že je za tým veľa práce a úsilia všetkých subjektov v cestovnom ruchu, preto aj ministerstvo dopravy bude naďalej vytvárať také podmienky, aby k nám turisti nielen prichádzali, ale sa aj radi vracali,” povedal na oficiálnom otvorení vo Vysokých Tatrách minister dopravy a výstavby, Arpád Ersék.

Boli ste sa niekedy pozrieť v Tatrách na ľadový dóm? Čo sa vám na najznámejšej ľadovej atrakcii najviac páči? Dajte nám vedieť v komentári a budeme radi, ak sa pochválite aj fotografiou.

Zdroj: Facebook, Teraz.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií