fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dnes sa štrajkuje za budúcnosť klímy: Na výzvu Grety Thunberg reagujú aj Slováci

Máte tip? napíšte nám mailom

Dnes sa po celom svete štrajkuje za budúcnosť klímy. Sériu podujatí v rámci klimatického štrajku otvoril protest v Sydney. 

Miesto najväčšieho stretnutia mnohých aktivistov, ale aj ľudí, ktorým nie je ukradnutá naša planéta, má svoj dôvod. Práve Sydney je v týchto dňoch zahalené do dymu, ktorý spôsobujú nebezpečné a stále trvajúce požiare. Aj napriek tomu, že je krajina na požiare pripravená, obyvatelia nečakali, že sa s nimi budú hasiči trápiť tak dlho. Aj kvôli tomu sa mnoho ľudí vybralo protestovať do ulíc.

Budúcnosť klímy nie je ukradnutá ani Slovákom

Jednoznačnou líderkou za lepšiu budúcnosť klímy je mladá študentka Greta Thunberg. Aj vďaka nej prišlo na protest niekoľko stoviek študentov. Podobné zhromaždenia ako v Sydney sa budú konať aj v austrálskych mestách Melbourne či Brisbane. Protesty budú prebiehať postupne aj v ďalších lokalitách po celom svete. Výnimkou nie je ani Slovensko.

Protesty za lepšiu budúcnosť klímy sa dnes o 12. hodine konali aj na Slovensku. Študenti sa zhromaždili v Parku SNP v Banskej Bystrici, pri Dolnej bráne v Košiciach, na Hlinkovom námestí v Žiline a na Námestí Slobody v Bratislave. Štyri slovenské mestá sa dnes zapojili do iniciatívy Fridays for future. Žiadali konkrétne kroky v boji proti klimatickej zmene.   

Prečítajte si tiež:
Obchod s potravinami v Kanade vymenil plastové tašky za ekologické. Inšpiruje tým aj ostatné obchody?

https://www.instagram.com/p/B5c4DekotWr/

Témou klímy sa zaoberá aj Európsky parlament

Slovenská iniciatíva Fridays for future Bratislava na svojom Facebooku informovala o tom, že budúcnosťou klímy sa už zaoberá aj Európsky parlament.

“Sme veľmi radi, že sa Európsky parlament konečne zaviazal k tomuto kroku, ktorý je veľmi dôležitý v boji proti klimatickej kríze. Je to silný signál členským štátom, aby sa takisto pridali a konečne presadili konkrétne kroky v boji s klimatickou krízou. Veríme, že po vyslaní tohto signálu budú konečne nasledovať aj konkrétne kroky k jeho naplneniu a riešeniu klimatickej krízy,” napísali aktivisti na sociálnej sieti.

https://www.facebook.com/zabuducnostklimy/photos/a.2121181204669929/2506014326186613/?type=3&theater

Séria piatkových podujatí sa koná krátko pred tým, ako sa 2. decembra v Madride začne výročná svetová klimatická konferencia OSN o zmene klímy.

Zdroj: Facebook, teraz.sk

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií