fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko mieri oteplenie. Kedy sa dočkáme letných teplôt?

Počasie je v máji zatiaľ teplotne podnormálové. Takisto máme nadnormálové množstvo zrážok, čo nie sú zrovna ideálne podmienky. Už čoskoro sa ale dočkáme oteplenia a s ním aj letných teplôt.

Máte tip? napíšte nám mailom

Tohtoročný máj je zatiaľ na našom území viac ako 2 °C pod dlhodobým priemerom. Nadnormálové sú aj zrážky, ktoré sa vyskytli takmer každý deň.

Počas uplynulých dní sme v oblasti severnej Európy pozorovali rozsiahlu oblasť nízkeho tlaku vzduchu, ktorá prinášala aj nad naše územie chladnejší vzduch a premenlivé počasie.

Takýto charakter počasia by sa mal už čoskoro zmeniť. Teploty porastú a dostanú sa na dlhodobý priemer. Môžeme tak počítať s letnými teplotami.

Otepľovať sa začne v prvej polovici týždňa

Teploty by mali narastať postupne. Ešte v pondelok a v utorok by mali pri prehánkach dosahovať maximálne denné teploty od +15 do +21 °C.

Už v stredu by sa malo mierne otepliť a maximálne denné teploty môžu vystúpiť na +23 °C. Vo štvrtok by mali denné maximá dosiahnuť od +18 do +24 °C.

Najteplejšie spomedzi najbližších dní by malo byť v piatok, kedy sa už oteplí na letných +22 až +25 °C.

Otepľovanie môžeme pozorovať aj na predpovedi teploty vo výške 1500 metrov pre oblasť Bratislavy.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensko príde o pár hodín sneženie
Predpoveď teploty v hladine 850 hPa, zdroj: ECMWF
Zdroj: Predpoveď teploty v hladine 850 hPa: ECMWF

Očakávame, že oteplenie nebude dlhodobé a takisto nemôžeme počítať so stabilným počasím. Často sa budú vyskytovať popoludňajšie prehánky a búrky.

Na skutočne letné – teplé a stabilné počasie si ešte budeme musieť počkať.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií