fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko mieri sneženie! Ktoré oblasti sa môžu tešiť?

Na naše územie sa blíži ďalšia vlna studeného vzduchu, ktorá so sebou prinesie aj snehové zrážky, ktoré môžu priniesť snehovú nádielku do niektorých oblastí nášho územia.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na našom území opäť panuje inverzný charakter počasia, ktorý zabezpečuje tlaková výš, ktorej stred sa nachádza nad východnou Európou. Po zadnej strane tejto tlakovej výše prúdi do našej oblasti teplejší a vlhší vzduch, čo prináša aktuálne inverzný charakter počasia na naše územie.

Takýto charakter počasia však na našom území už čoskoro skončí. Postará sa o to studený front, ktorý nad naše územie mieri od severu a prinesie zrážky a ochladenie.

Najzaujímavejší bude tento studený front predovšetkým svojimi zrážkami, ktoré zasiahnu viaceré oblasti nášho územia a môžu byť aj v najnižších polohách snehové.

Numerické modely počítajú s tým, že sa prvé zrážky začnú nad naše územie nasúvať v piatok vo večerných hodinách. Dorazia z Poľska a postupne sa budú rozširovať nad naše územie.

Podľa aktuálnych predpokladov by sa malo najskôr v nižších polohách jednať o zrážky kvapalné, či zmiešané, ktoré však môžu na podchladenom zemskom povrchu namŕzať, nakoľko teploty budú aj pod bodom mrazu.

V severných regiónoch Slovenska a predovšetkým na východe sa však očakáva sneženie aj v najnižších polohách a keďže teploty by sa mali pohybovať okolo nuly, respektíve slabo pod bodom mrazu, tak pri prípadných snehových zrážkach sa bude vytvárať poprašok, prípadne tenká snehová pokrývka.

Prečítajte si tiež:
V Alpách napadlo 50 cm snehu, v Česku 10 cm snehu. Sneží aj u nás!

Sneženie, prípadne snehové prehánky sa očakávajú na severnom a východnom Slovensku aj počas celého víkendu.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií