fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensko prichádza zima. Napadnúť môže aj 20 centimetrov snehu

Táto zima zatiaľ veľmi chladné počasie nepriniesla. Nielen teplotne nadpriemerný december, ale takisto aj veľmi málo snehu pripomínajú skôr jeseň. Už počas najbližších dní nás čaká zmena v počasí a na viacerých miestach bude snežiť.

Máte tip? napíšte nám mailom

V priebehu pondelka a utorka nás čaká ešte pomerne pokojné počasie. Oblačnosti bude veľa a ojedinele sa budú vyskytovať aj zrážky. Budú ale vo forme prehánok či občasného dažďa, sneženie sa bude vyskytovať len vo vysokých polohách. Prvá šanca na sneženie je v utorok večer na východe a severe Slovenska, na západnom a strednom Slovensku sa budú zrážky vyskytovať len výnimočne.

Počasie sa začne meniť s príchodom stredy. V oblasti južnej Európy sa bude vyskytovať rozsiahla oblasť nízkeho tlaku vzduchu. V tejto oblasti sa v utorok nad Balkánom prehĺbi samostatná tlaková níž, ktorá postúpi do oblasti Karpatského oblúku.

Už v noci z utorku na stredu a v stredu dopoludnia by mala tlaková níž priniesť na viaceré miesta Slovenska sneženie, ktoré môže byť aj intenzívne.

Aj ďalšie dni môžu priniesť sneženie, keďže oblasť nízkeho tlaku vzduchu v južnej časti Európy by mala pretrvať. Od juhu k nám často bude prúdiť vlhkosť z Jadranu, čo bude spôsobovať najmä od stredných polôh častejšie sneženie.

Do piatku by malo nasnežiť na celom území Slovenska, pričom najmenej snehu by malo spadnúť v nížinách. Od stredných polôh by malo ale ísť o výdatnejšie zrážky, pričom do piatkového popoludnia by malo v týchto oblastiach ležať od 5 do 20 centimetrov snehu.

Prečítajte si tiež:
Utorok prinesie na západ dážď a na východ krásne slnečné počasie do +31 °C
Snímka obrazovky o
Výška snehovej pokrývky v piatok popoludní, zdroj: Meteologix

Najviac snehu sa očakáva na Orave, na Spiši a na severovýchode Slovenska, kde do piatka môže napadnúť aj viac ako 20 centimetrov.

Na naše územie sa tak zrejme vráti pravé zimné počasie, ktoré zasiahne aj tie nižšie položené oblasti.

Detailnejší prehľad počasia prinesieme počas najbližších dní. Po dlhej dobe nás ale čaká dynamickejšie počasie, od stredných polôh aj s častejším snežením.

Viac o počasí na najbližšie dni sa dočítate TU:

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií