fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na Slovensku začala fungovať prvá rómska televízia

Máte tip? napíšte nám mailom

Prvá slovenská televízna stanica pre rómsku menšinu, TV Romana, začala pravidelne vysielať 8. apríla 2019. Stalo sa tak pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov.

Prevádzkovateľom TV Romana je spoločnosť Slov Media Group s.r.o. Podľa licenčných podmienok bude TV Romana vysielať minimálne z troch štvrtín programy a jednu štvrtinu vysielacieho času vyplní doplnkové vysielanie. Z ponuky programov pôjde predovšetkým o publicistiku, ktorá zaberie takmer 80 % programového vysielania. Zvyšok bude tvoriť ostatná publicistika a spravodajstvo.

„Dnes je 8. apríl 2019, Medzinárodný deň Rómov, a dnes začne vysielať prvá satelitná rómska televízia ROMANA. Som rád, že našej agentúre Slov Media Group sa podarilo získať televíznu licenciu, nájsť prostriedky na techniku a hlavne obklopiť sa ľuďmi, ktorí chcú ROMANE pomôcť. Aj touto cestou im všetkým srdečne ďakujem. V tento krásny deň chcem popriať televízii ROMANA veľa kvalitného programu, ostrý obraz, dobrý zvuk a veľa spokojných divákov,uviedol majiteľ televízie Boris Rizman.

Viac informácií možno nájsť na facebookovom profile TV Romana – Rómska televízia.

Zveřejnil(a) Tv Romana – Rómska televízia dne Pondělí 11. března 2019

Zdroj: romea.cz

Prečítajte si tiež:
Britská spevácka ikona 80. rokov Samantha Fox vystúpi na Nestville Open Fest v Hniezdom!

Zdroj titulnej foto: Eva Jonisová, unsplash.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií