fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na väčšine územia prší. Na Spiši a Orave do rána snežilo

Mnohí sme sa zobudili do upršaného rána, no sú aj takí, ktorých potešila zasnežená krajina. Sneh padal najmä v okolí Vysokých a Nízkych Tatier, na Orave, ale aj v nižších polohách na Spiši.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počasie na Slovensku ovplyvňuje tlaková níž, ktorá so sebou prináša zrážky, ktoré však nie sú veľmi výdatné. Najviac zrážok spadlo na juhozápade v okolí Bratislavy a južného Záhoria, a to okolo 13 mm.

Aktuálne slabo prší na väčšine územia Slovenska a pršať alebo mrholiť bude v priebehu dopoludnia aj naďalej.

Snehové zrážky počas noci padali najmä na horách vo Vysokých a Nízkych Tatrách, ale snežilo napríklad aj v Kremnických vrchoch.

Do bieleho rána sa zobudili mnohí obyvatelia na Spiši či na Orave. Snežilo napríklad v Spišskej Novej Vsi, Kežmarku, Levoče či Nálepkove, ale napríklad aj v Námestove na Orave.

Dážď so snehom je hlásený z oblastí Prešova, Bardejova, Lipian či Štrby a mrznúce mrholenie hlásia vodiči aj okolo Svidníka.

Na cestách hrozí aj poľadovica vo všetkých okresoch v severnej polovici nášho územia.

Počas dňa zrážky na našom území ustanú a zajtra sa môžu objaviť len slabšie prehánky či občasný dážď.

Snímka obrazovky o
zdroj:imeto.sk
Snímka obrazovky o
zdroj:imeto.sk
Snímka obrazovky o
zdroj:imeto.sk
Snímka obrazovky o
zdroj:imeto.sk

Aktuálnu polohu zrážok môžete sledovať na iRadare.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií