fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najbohatšie Slovenky: Blašková, Vlhová a Cibulková. Kto má viac?

Poznáte najbohatšie Slovenky? Aj keď sa v podobných rebríčkoch umiestňujú najmä muži, na Slovensku nám nechýbajú šikovné ženy, ktoré zarábajú veľké peniaze.

Najbohatšie Slovenky sú podnikateľky aj manažérky

Medzi najbohatšie Slovenky patrí Mária Blašková. Zároveň je jedinou ženou, ktorá sa objavuje v rebríčku najbohatších ľudí našej krajiny. Nejaký majetok zdedila aj po manželovi, jej meno sa spája so spoločnosťami Třinecké železárny, Moravia Steel, Finitrading či Minerfin. Založila tiež rodinnú investičnú firmu Octarine Invest. Jej zisk je viac ako 300 miliónov eur. 

Hilda Némethová, spolumajiteľka a konateľka spoločnosti Med – Art. Zaoberá sa veľkodistribúciou liekov na slovenskom trhu. V roku 2012 navyše založili zaujímavý projekt virtuálnej siete verejných lekární pod názvom Vaša Lekáreň.

Timea Tóthová je spolumajiteľka a konateľka firmy T and M trans spedition. Zaberá sa logistikou a pohonnými hmotami, vďaka ktorým mali zisk 3,6 milióna eur. Najbohatšie Slovenky tak dosahujú miliónové tržby.

Najbohatšie Slovenky, z ktorých majetku sa vám zatočí hlava
finweb.hnonline.sk – Mária Blašková

Ženy, ktorým sa darí

Spolumajiteľkou a konateľkou firmy Kon-Rad je pani Viera Konštiaková, ktorá sa stará o financie, ekonomiku či poistenie. Tento veľkoobchod patrí k najvýznamnejším dodávateľom pre reštauračný segment. Ich zisk je úctyhodných 1,6 milióna.

O tom, že cestovanie Slovákov baví, vie svoje aj Tatiana Ondrejková, ktorá stojí v čele Pelicantravel.com. Online predajca leteniek, ubytovania, cestovného poistenia a doplnkových cestovateľských produktov na Slovensku chýbal, a tak sa jej podarilo vyplniť dieru na trhu a zaradiť sa medzi najbohatšie Slovenky.

Talianke produkty na našom trhu máme aj vďaka Anne Ježovej. Spoločnosť Italmarket síce začala len talianskymi výrobkami, ale postupne dovážala produkty aj z iných západoeurópskych krajín.

View this post on Instagram

📸@dianamrazikova – Som poctená, že si ma @eva.hriesne.dobra vybrala pri príležitosti svojho 50-teho výročia vzniku časopisu ako jednu z troch žien do rozhovoru s názvom “Woman power po slovensky”. Jeho autorka @radka_mo ma v článku vyspovedala o tom, ako a prečo vznikol @pelikan.sk (mala som despotickeho šéfa 😂), a nájdete tu aj veľmi inšpiratívne rozhovory s úspešnou bankárkou Elenou Kohútikovou a Dr. Sandrou @alexandrarozborilova ktorá vlastní kliniku Esthetic @klinikaesthetic #pelikan #uspesnezeny #bizniswoman #biznisportret #biznis #dnescestujem #slovenskafirma #slovenskafirmashistoriou #podnikatelky #podnikanie #podnikání #podnikatelia #successfulwomen #uspesnazena #uspech #pelipecky #dianamrazikova #eva #evamagazin #portretfotografie #portrety #podnikatelkaroka #cestovanie #letenky #firma #uspesneslovenky #slovenka #slovenkynainstagrame #slovenky @pelipecky

A post shared by Tatiana Ondrejkova (@tanickapelikan) on

Na veku nezáleží

Najbohatšie Slovenky sa dostávajú do čela firiem aj v mladom veku. Kristíne Lang otec veril, a preto sa stala spolumajiteľkou rodinnej firmy Medeko Cast, manažérkou zlievarne a šéfkou Nadácie Medeko. Darí sa im, lebo zisk bol vo výške milióna eur.

Eleonóra Fedorová je spolumajiteľka a predsedníčka predstavenstva cestovnej kancelárie Satur travel. Patrí k našim najväčším cestovným kanceláriám a jej služby využíva veľa Slovákov.

Spoločnosť Internationale Spedition so ziskom 3,3 milióna patrí Miriam Poništovej a jej manželovi. Jej úspech spočíva v tom, že poskytuje rýchle transporty pre automobilový priemysel alebo pre medzinárodnú nákladnú dopravu.

Slovo Hílek vám možno neznie cudzo, lebo sa spája s autoškolou. Majiteľkou je Jana Hílková. Spoločnosť začínala podnikaním v oblasti opravy diaľnic, štátnych ciest a miestnych komunikácií. Pridala sa aj autoškola, predaj a servis vozidiel značiek Škoda, Seat či Volkswagen a prevádzkovanie siete staníc technickej a emisnej kontroly. Zisk 1,6 milióna je naozaj úctyhodný.

Eleonóra Fedorová – Youtube.com

Darí sa aj našim športovkyniam

Šport prináša peniaze tým, ktorí sa naozaj snažia. Najbohatšie Slovenky, alebo pokojne môžeme napísať aj najbohatšie športovkyne, sú Dominika Navara Cibulková a Petra Vlhová. Dominika svoju kariéru tenistky zavesila na klinec, aby sa mohla venovať materským povinnostiam. Na kurte zarobila milióny a je o nej známe, že sa rada obklopuje luxusom a drahými vecami. Darí sa aj lyžiarke Petre Vlhovej, ktorá zdoláva fenomenálnu Američanku Mikaelu Shiffrinovú a právom si tak na prémiách odnáša balík peňazí.

Prečítajte si tiež:

V čom jazdia najbohatší ľudia sveta? Realita vás prekvapí

Zdroj: forbes.sk  sport24.pluska.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií