fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Toto sú najdivnejšie choroby a anomálie na svete

Pokiaľ patríš k ľuďom, ktorí sa majú potrebu pochváliť posťažovať i s obyčajnou chrípkou, tak by ťa mohlo zaujímať to, že existujú aj ďaleko zvláštnejšie a ojedinelé ochorenia, s ktorými by si zaujal rozhodne viac.

 

TELESNÉ ANOMÁLIE

Fibrodysplasia ossificans progressiva – ochorenie, pri ktorom sa svaly a šľachy v priebehu pár rokov zmenia na kosti a z človeka sa tak stane živá socha.

Katalog-_divnych_nemoci-2C-467x467

Methemoglobinemia – pri tomto ochorení sa naruší distribúcia kyslíka v krvi, čo spôsobí, že sa koža človeka sfarbí do modra, takže k teba kľudne môže byť Avarat, Tatko Šmolko, či Beast z X-Mana.

Trimethylaminuria – nevyliečiteľné ochorenie, ktoré spôsobuje, že telo nie je schopné tráviť určité organické zlúčeniny. Prejavuje sa zápachom, ktorý vychádza cez všetky póry pacienta a pripomína pach mŕtvych rýb.

Blaschkove čiary – ľudská koža je pruhovaná, čo však u väčšiny jedincov nie je vidieť, ale pri ochorení, ktoré je pomenované po nemeckom dermatológovi Alfrédovi Blaschkovi, sú tieto pruhy viditeľné. Ak človek trpí týmto ochorením, jeho pokožku pokryje zvláštna “kresba”, ktorá údajne znázorňuje bunkový vývin od narodenia až po súčasný vek. Blaschkove čiary by ti teda umožnili stať sa ľudskou zebrou.

Epidermodysplasia verruciformis – pacient, ktorý trpí touto kožnou chorobou a nelieči sa, sa môže v priebehu pár mesiacov zmeniť na strom. Takže ak by ťa postihlo toto ochorenie, stane sa z teba vlastne Groot.

Hypertrichióza – toto ochorenie sa nazýva aj vlkolačí syndróm. Ide o genetickú mutáciu, ktorá spôsobuje nekontrolovateľný rast chĺpkov po celom tele, vrátane tváre. Takže pri tomto ochorení sa pacient podobá na vlkolaka, či Chewbacca.

vlkolak

Zvláštne duševné anomálie nájdeš na druhej strane.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"