fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Príbehy, z ktorých mrazí: 6 najbeštiálnejších vrahov zo Slovenska

Bolo by úžasné predstaviť si svet ako jedno veľké a bezpečné miesto. Žiaľ, nie je to tak a ani u nás nebolo vždy bezpečne. Viete, ktorí sú najhorší vrahovia zo Slovenska?

Máte tip? napíšte nám mailom

Ondrej Rigo

Svoj doživotný trest si odpykáva beštia, ktorá zniesla zo sveta 8 žien a syna jednej z obetí. Ondrej Rigo rozsieval strach dva roky, kým sa polícii podarilo usvedčiť ho z hrôzostrašných činov. Útočil veľmi zákerne a vyberal si ženy, ktoré sa mu neubránili. Ranami do hlavy ich umlátil na smrť. Obete si vyberal podľa bývania, vlámal sa do prízemných bytov. Najstaršia obeť mala 88 rokov, najmladší bol 15-ročný syn jednej z napadnutých žien.

 

Štefan Svitek

Tento prípad šokoval celé Československo a stal sa jedným z najbeštiálnejších činov na našom území. Muž, ktorý si zabije celú rodinu aj s nenarodeným dieťaťom, sa inak ako netvor nazvať nedá. Štefan Svitek z Podbrezovej sa v roku 1987 vrátil domov opitý. Jeho manželka sa ho v tom stave bála, preto sa aj s deťmi zamkla v kúpeľni. Svitka to rozčúlilo, vzal do rúk sekeru a vylomil dvere. Najskôr zabil ženu, potom obe malé dcérky. Tie pohlavne zneužil. To mu však nestačilo a rozrezal mŕtvej žene brucho a dorezal plod. Po dvoch dňoch ho chytili a je posledným odsúdeným na smrť v Československu.

Prečítajte si tiež:
25 faktov o Evs Lok! Toto ste o nej nevedeli

Róbert Matta a Viliam Hauser

Človek sa niekedy musí sám seba opýtať, kde sa v niekom vezme toľko nenávisti, aby dokázal zabiť aj nevinné dieťa. Masaker Vietnamcov je v dejinách slovenskej kriminalistiky zapísaný ako jeden z najhorších činov. Matta a Hauser 8. apríla 1994 zavraždili samopalom troch dospelých mužov vo veku, dve ženy a udusili osemmesačné dieťa. Jedna zo žien bola tehotná. Všetko sa to stalo v skladoch a motívom boli peniaze. Na mieste našli viac ako 1,1 milióna korún v rôznych menách. Najskôr ušli do Nemecka, no urobili osudnú chybu. Vrátili sa a chceli opäť ujsť, to sa im už ale nepodarilo. Obaja vrahovia si odpykávajú doživotie v Leopoldove.

Miroslav Somora

Na smrť bol odsúdený aj vrah, ktorý poslúžil ako inšpirácia filmu Smrť stopárok. Miroslav Somora bol ženatým mužom, otcom dvoch detí a vyzeral ako obyčajný muž. Nebolo to ale celkom tak, pretože pred tým, ako sa stal vrahom, bol trestaný za krádež a znásilnenie. Všetko sa zmenilo v letnú augustovú noc. V Trenčíne pri stanici ho oslovili dve mladé, dvadsaťročné stopárky s prosbou, či by ich nezviezol do Strečna. Muž súhlasil a dievčatá netušili, že ich čakajú posledné hodiny života. Keď  zaspali, dobil ich, dobodal nožom a vyzliekol. Jednu z nich znásilnil a ich mŕtvoly zahrabal na skládke.

Prečítajte si tiež:
Beyoncé a Jay Z natočili klip na mieste, kde obyčajní smrteľníci nesmú ani fotiť!

Juraj Lupták

Muž, ktorý ledva dokončil osobitnú školu, sa preslávil ako banskobystrický škrtič. Juraj Lupták bol veľmi jednoduchý muž, ktorý holdoval alkoholu a mal agresívnu povahu. V roku 1978 zabil svoju prvú obeť. Znásilnil, zabil a okradol mladú ženu. Po štyroch rokoch sa celá situácia zopakovala. Po tretej vražde ho polícia chytila a on sa ku všetkému priznal. Popravili ho v Bratislave v roku 1987.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj kriminalistika sme

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií