fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšie horory všetkých čias #6

Máte tip? napíšte nám mailom

Horory patria k vyhľadávanému a veľmi obľúbenému filmovému žánru. Aj keď gýčových a (pod)priemerných hororových filmov je mnoho, existuje aj dosť dobrých a kvalitných hororov, pri ktorých divák prežíva vzrušenie, napätie a strach.

Rozhodli sme sa vám priniesť rebríček najlepších hororov, ktorý zostavil portál CINEMA BLEND.

Texaský masaker motorovou pílou (The Texas Chain Saw Massacre)

1

Tento horor, ktorý je nakrútený podľa skutočnej udalosti, musí milovať hádam každý. Snímka zachytáva rodinu kanibalov, ktorá má syna s kožnou chorobou, ktorý nosí masku ušitú z ľudskej kože a turistov zabíja motorovou pílou. Ide o hororovú klasiku s poriadnou dávkou krvi a strachu, ktorú by mal vidieť každý!

 

Votrelec (Alien)

2

I keď sa vedie nekonečná debata o tom, či ide o sci-fi alebo o horor, snímka je dosť desivá na to, aby sme ju právom za horor považovali. Posádka vesmírneho plavidla pristane na neobývanej planéte, kde natrafia na opustenú kozmickú loď, v ktorej objavia podivnú liaheň s obrovskými vajciami. Pri skúmaní jedného z nich sa vyliahne desivý tvor, ktorý sa prisaje jednému z členov posádky na tvár. Posádka poruší pravidlá a na svoju loď sa vráti i s týmto tvorom, keďže ho nemôžu z tváre odňať, a to robiť nemala … Začína boj o život!

Prečítajte si tiež:
Knihy v súboji s filmami. Tri príbehy, ktoré si môžete porovnať

 

Čeľuste (Jaws)

3

Legendárny film o love na obrovského a nebezpečného žraloka z dielne Stevena Spielberga dokáže vydesiť celé generácie. Snímka zachytáva troch odvážnych mužov, ktorí sa vyberú na more, aby krvilačného žraloka, ktorý má na svedomí množstvo životov, zabili.

 

Exorcista (The Exorcist)

4

U 12-ročnej Regan sa z ničoho-nič objaví zvláštne a znepokojivé správanie. Dievča vykrikuje rôzne oplzlosti, masturbuje krucifixom a jej hlava sa otáča o 360 stupňov. Jej matka sa preto rozhodne poprosiť o pomoc exorcistu, pretože je to jej jediná možná záchrana. Tento psychologický horor desí svojou tématikou, spiritualitou i zvukmi. Ešte desivejšie však je, že je inšpirovaný skutočnou udalosťou.

 

Osvietení (The Shining)

5

Horor natočený na motív knihy majstra strachu Stephena Kinga zachytáva spisovateľa Jacka Torrencea, ktorý hľadá pokojné miesto na písanie svojej novej knihy. Rozhodne sa preto stať sa správcom hotela, no dozvie sa o osude svojho predchodcu, ktorý sa zo samoty zbláznil a vyvraždil svoju rodinu. Po nasťahovaní sa do hotela však zisťuje, že samota je skutočne stiesňujúca a začína prichádzať o rozum.

Prečítajte si tiež:
Sony a Disney majú večné spory: Ohlásil Marvel Spider-Manovi koniec?

https://www.youtube.com/watch?v=1G7Ju035-8U

Predchádzajúce diely série najlepších hororov nájdeš TU: 1, 2, 3, 4 a 5

 

Ak ťa zaujíma, ktoré horory boli inšpirované skutočnou udalosťou, klikni TU.

Zdroj: cinemablend.comcsfd.cz, youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií