fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najlepšie konšpiračné teórie o britskej kráľovskej rodine, ktoré zostávajú dodnes nevyriešené

Prinášame najdiskutovanejšie, zatiaľ nevyriešené konšpiračné teórie o britskej kráľovskej rodine.

Máte tip? napíšte nám mailom

Okrem toho, že je britská kráľovská rodina jednou z najdlhšie stojacich monarchií v dejinách ľudstva, je dodnes zdrojom najškandalóznejších a najkontroverznejších titulkov sveta. Napriek tomu, hoci mnohé udalosti od abdikácie Edwarda VIII. až po neveru princa Charlesa vyšli najavo aj s faktickými dôkazmi je ešte veľa vecí, ktoré ešte treba vyriešiť a je s nimi spojených veľa teórií.

Toto sú najdiskutovanejšie konšpiračné teórie o kráľovskej rodine.

Kráľovná Alžbeta I. bol muž

px Darnley stage
zdroj: wikipedia.org

Kráľovná Alžbeta I. počas svojej vlády porazila španielsku armádu a bola po súčasnej kráľovnej Alžbete II jednou z najdlhšie vládnucich panovníkov v britskej histórii. Aj keď to nie je celkom konšpiračná teória, ale skôr myšlienka, že by kráľovná bola mužským podvodníkom. O tom sa v priebehu storočí veľa diskutovalo. Túto teóriu po prvýkrát predstavila kniha s názvom „Famous Imposters“ od Brama Stokera, autora knihy „Dracula“. Podľa neho skutočná kráľovná Alžbeta zomrela v ranom veku na mor. Aby sa však zabránilo hnevu kráľa Henricha VIII., Rozhodli sa Alžbetiní ošetrovatelia nahradiť ju podobne starým chlapcom.

Vnuk kráľovnej Viktórie princ Albert Victor bol „Jack Rozparovač“

„Jack Rozparovač“ bol koncom osemdesiatych rokov jedným z najhľadanejších, ale neidentifikovaných sériových vrahov. Aj keď sa to nikdy nedokázalo, mnohí tvrdili a podozrievali princa Alberta Viktora alias princa Eddyho, vnuka kráľovnej Viktórie, že bol vrahom. Podľa New York Times chirurg, ktorý uviedol, že vie o totožnosti vraha, zomrel v roku 1970 a tvrdil, že Jack Rozparovač je „potomkom šľachtickej rodiny“.

Prečítajte si tiež:
Alžbeta II. je mŕtva: Kto začal šíriť toto nechutné klamstvo?
konšpiračné teórie o kraľovskej rodine
zdroj: wikipedia.org

Záhadné letecké nešťastie a smrť princa Georga

Princ George bol štvrtým synom kráľa Juraja V. a kráľovnej Márie. Je známe, že bol súčasťou kráľovského námorníctva v 20. rokoch a počas druhej svetovej vojny slúžil svojej krajine. Jeho lietadlo malo nehodu, pri ktorej zomrel.

Po záhadnej leteckej havárii sa hovorilo, že všetky oficiálne dokumenty týkajúce sa letu zmizli, čo viedlo k nespočetnému množstvu konšpiračných teórií. Zatiaľ čo niektorí tvrdili že bola zapojená britská spravodajská služba, iní z to obviňovali nacistov. Tak či onak, princ prišiel o život a záhada zostáva nevyriešená. Zdá sa však, že táto teória má určitú podstatu, keď údajne jediný, kto prežil haváriu lietadla, „podpísal zákon o mlčanlivosti“, ktorý mu zakazuje zverejňovať akékoľvek podrobnosti o tom, čo sa počas nehody stalo.

konšpiračné teórie o kraľovskej rodine
Princ George, zdroj: wikipedia.org

Spojenie kráľa Eduarda VIII s nacistami

V knihe Andrewa Hortona nazvanej „17 inkarnácií“ sa tvrdilo, že Edward VIII. a jeho manželka Wallis Simpsonová boli zapletení s nacistami, dokonca aj počas druhej svetovej vojny. Okrem toho sa Horton prostredníctvom svojej knihy snaží dokázať aj údajný pomer medzi Wallisom Simpsonom a vtedajším ministrom zahraničných vecí nacistického Nemecka Joachimom von Ribbentropom.  Jeho nepodarené sprisahanie na zvrhnutie britskej koruny počas druhej svetovej vojny sa však nedokázalo.

Prečítajte si tiež:
Thajský kráľ trávi karanténu v luxusnom nemeckom hoteli. Vzal si so sebou 20 žien

Smrť princeznej Diany

Jednou z najviac diskutovaných a doposiaľ najväčších konšpiračných teórií britskej kráľovskej rodiny je smrť princeznej Diany v roku 1997. Po tragickej nehode, ktorá vyústila do smrti nielen princeznej Diany, ale aj jej priateľa Dodiho Fayeda, veľa ľudí prišlo s rôznymi konšpiračnými teóriami, z ktorých žiadna nie je dokázaná. Jedna z teórií tvrdila, že nehodu zorganizovala kráľovská rodina, aby zabránila Diane v manželstve s Dodim (moslimom) a zabránili jej v narodení dieťaťa. Táto teória však tiež nie je dokázaná. Agentúra Associated Press uviedla, že neexistujú dôkazy o tom, že by bola v tom čase tehotná, alebo že by uvažovali o manželstve s Fayedom.

Svadba Harryho a Meghan je britským trikom, ako ovládnuť Ameriku

Najnovšie konšpiračné teórie o kráľovskej rodine sú spojené s kráľovským mocenským párom Meghan Markle a princom Harrym. Hovorí sa, že manželské zväzky medzi nimi sú iba spôsobom, ako získať kontrolu nad Amerikou. Podľa tweetu z 27. novembra 2017 od Grega Pollowitza, redaktora na konzervatívnej stránke Twitchy.com, „deti princa Harryho budú Američania,“ napísal. „Čo ak z človeka vyrastie prezident a súčasne je v rade na trón? Briti tu hrajú loptičku, ale je to šikovný krok. Chcú Ameriku späť a takto to urobia. “

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií