fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Alžbeta II. je mŕtva: Kto začal šíriť toto nechutné klamstvo?

Máte tip? napíšte nám mailom

Pred niekoľkými dňami sa na internete objavili šokujúce správy o anglickej kráľovnej. Podľa nich kráľovná Alžbeta II. zomrela. Klamstvo, ktoré sa šírilo obrovskou rýchlosťou, vyvolalo množstvo otáznikov. Kto túto správu vymyslel a prečo? 

Zatiaľ čo sa na začiatku týždňa šírila na sociálnych sieťach informácia o smrti Alžbety II., spravodajské stránky The News zisťovali, odkiaľ pochádzajú. Na prekvapenie všetkých to však nebol obyčajný podvod, ale vojenské cvičenie.

Panika v Buckinghamskom paláci

Pred niekoľkými dňami bola na sociálnych sieťach oznámená smrť Alžbety II. Kráľovskí odborníci v mnohých médiách správy rýchlo popierali,  avšak panika medzi milovníkmi britskej koruny bola silnejšia.

Čo vzbudilo pochybnosti a otázky? Bola to snímka obrazovky, kde bola zaznamenaná WhatsApp konverzácia medzi niekoľkými kráľovskými strážami. V nej istá „Gibbo“ ubezpečovala druhú stranu, že „kráľovná dnes ráno zomrela na infarkt. Jej smrť bude ohlásená zajtra o 9:30“. Potom nasledovali pokyny pre každého člena skupiny.

Znepokojujúca informácia sa po vyšetrovaní ukázala ako správa z vojenského cvičenie, z britskej námornej základne Royal Navy.  Podľa denníka The Mirror, vzdušná stanica letectva Royal Air Force (RNAS) v Yeoviltone sa školila na operáciu „London Bridge“, čo je tajný kód, ktorý by mal byť použitý v prípade úmrtia kráľovnej. Nanešťastie, jeden z vojakov túto informáciu z cvičenia považoval za pravdivú a okamžite ju odovzdal ďalším členom armády. “Britské námorníctvo mi vyjadrilo svoju ľútosť  za toto nedorozumenie pri cvičení,” uvádza v správe novinár Tom Cotterill.

Kráľovná Alžbeta II. nie je mŕtva

Ako pre The News uviedol hovorca Royal Navy, “toto cvičenie sa vykonáva pravidelne, bez ohľadu na to, kedy“. Ďalej tiež dodáva: „Môžeme potvrdiť, že na námornej leteckej stanici Yeovilton sa uskutočnilo interné cvičenie v súlade s pohotovostnými plánmi na mobilizáciu personálu.” 

Kráľovná Alžbeta II., rovnako ako aj členovia kráľovskej rodiny veria, že sa podobná situáciu už nikdy nezopakuje. Panika, ktorú táto poplašná správa vyvolala, bola skutočne obrovská.

Prečítajte si tiež:
FOTO: Klasické tehotenské fotenia? NUDA! Milovníci piva to posunuli na vyšší level!

Čítajte tiež:

Kate Middleton: jej najmladší syn jej robí obrovské starosti

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií