fbpx
Prevalcoval to Kali. Aké sú najpozeranejšie slovenské piesne na Youtube?

Prevalcoval to Kali. Aké sú najpozeranejšie slovenské piesne na Youtube?

Výročný rewind sa netýkal len zahraničných umelcov, ale aj tých domácich. Slovenská tvorba stále napreduje a aj rok 2018 bol na ňu bohatý. Pozrite sa na najsledovanejšie slovenské pesničky minulého roka.

V rebríčku najpopulárnejších hudobných videí roka doposiaľ vládli najmä zahraniční interpreti a skupiny. Tento rok však rebríček prevalcovala slovenská tvorba, ktorá sa umiestnila hneď na prvých troch miestach. Dôvody, ktoré sú za tým, môžeme len hádať, jasné však je, že populárnosť domácich interpretov stále stúpa.

Na prvom mieste je raper Kali s oficiálnym videoklipom k piesni Nejsom ten pravý, druhé miesto patrí Rytmusovi a jeho videu k piesni Rockstar a na tretej priečke je Sima s klipom ku skladbe Spolu. A sú tu aj ďalší.

KALI – Nejsom ten pravý PROD.PETER PAN (OFFICIAL VIDEO) – KALI RECORDS

Rytmus – Rockstar (Black Prince (MXTP) #2 – DONFANTASTICKYPESS

SIMA – SPOLU (prod. Gajlo & SkinnyTom) |OFFICIAL VIDEO| – SIMA Official

Toto sú najsledovanejšie piesne, na ktorých sme si fičali. Podľa rebríčka by sme mohli konštatovať, že interpreti upútali najmä mladších poslucháčov a vo veľkom vedie hudobný štýl hip-hop. TOP päťku najobľúbenejších domácich skladieb uzatvárajú nasledujúce:

EGO ft. Gýza & Ben Cristovao – Vozíme (prod. Deryck) – PODZEMIE

Kali ft. Čis T a Mišo Biely – Taká tá prod.Peter Pann – KALI RECORDS

Zdroj: noviny.sk

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Večne vysmiaty a energický Majster N nás navždy opustil. Prehral svoj boj so zákernou chorobou
Google+ Linkedin
Romana Haluščíková

Redaktorka magazínu Klocher - študentka piateho ročníka Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave. V rokoch 2016-2018 pôsobila na poste šéfredaktorky študentského časopisu Atteliér, ktorý bol viackrát ocenený na novinárskej súťaži Štúrovo pero.