Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najziskovejšie filmy histórie: Ktorý zarobil takmer 3 miliardy?

Najziskovejšie filmy priniesli svojim tvorcom nielen veľa peňazí, ale aj uznanie a rešpekt. Ľudia si k nim sadajú zas a znova a ani po rokoch nestratili nič zo svojho veľkého kúzla.

Pokračovanie pod reklamou

Najziskovejšie filmy, ktoré zbožňujeme

Od roku 2009 sa na prvom mieste držal Avatar. Bol príjemným osviežením a celkom iný ako filmy, ktoré sme vtedy mohli vidieť v kinách. Opisuje stret dvoch odlišných civilizácií na novo objavenej planéte. V roku 2019 ho z pomyselného trónu zosadil film Avengers: Endgame s neuveriteľným ziskom 2,79 miliardy dolárov. Avatar mal „len“ 2,75 miliardy dolárov. Milovníci marveloviek si tak jednoznačne prišli na svoje a vychutnali si nový príbeh svojich superhrdinov s jedinečnými super schopnosťami. Medzi najziskovejšie filmy všetkých čias jednoznačne patrí aj Titanic, ktorý právom získal 11 sošiek Oscara a zarobil viac ako 1,8 miliardy dolárov. Milostný príbeh a obrovská tragédia lákajú k televíznym obrazovkám tisíce ľudí každý rok.  

Nechýba Star Wars ani dinosaury

Najziskovejšie filmy sú rôznych žánrov. Viac ako dve miliardy dolárov zarobili siedme pokračovanie Star Wars aj Avengers: Infinity War. Jurský svet a dinosaury boli pre šudí tiež veľkým lákadlom a priniesol 1,67 miliárd. Nasleduje ich jedna z najobľúbenejších rozprávok všetkých čias Leví kráľ z roku 2019. Zarobil viac ako 1,6 miliardy a stal sa tak naozaj slávnou rozprávkou. Nasledujú Avengers, Rýchlo a zbesilo 7 a Avengers: Age of Ultron. Sú dôkazom toho, že na svete je veľa fanúšikov akcie a práve akčné a napínavé filmy majú takmer vždy úspech.

Pokračovanie pod reklamou

Diváci obľubujú rozprávky aj Harryho Pottera

Druhú desiatku začíname filmom Black Panther, ktorý je dobrodružnou výpravou bojovníka T’Challyho. Zisk 1,34 miliardy svedčí o tom, že scifi film ľudí zaujal. Harry Potter a relikvia smrti – II. časť bola záverom celej série a fanúšikovia si ju preto nemohli nechať ujsť. Život mladého čarodejníka doslova očaril malých aj veľkých po celom svete a preto nie je prekvapujúce, že zarobil až 1,31 miliardy. Na ďalšom mieste skončili ôsmy diel Star Wars a Jurský svet: zánik ríše. Jeden z najobľúbenejších kreslených hudobných filmov je Ľadové kráľovstvo. Príbeh Elsy a jej sestry Anny si ukradol srdcia dievčatiek po celom svete a keď vidia rozprávku, pospevujú si svojimi hrdinkami. Medzi najziskovejšie filmy sa zaradila aj klasika v podobe Krásky a zvieraťa, kde hviezdila Emma Watson. 1,24 miliardy zarobila aj rozprávka Rodinka úžasných II, ktorá zobrazuje život kreslených superhrdinov odhodlaných brániť svet. Pokračovanie Rýchlo a zbesilo 8, Ľadové kráľovstvo II. a Iron Man 3. Týchto 20 filmov zarobilo najviac v histórii.

Prečítajte si tiež:

NOVINKA: Tvorcovia zverejnili trailer k drsnému filmu SVIŇA

Zdroj: pastemagazine.com  csfd.cz

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií