Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najziskovejšie filmy histórie: Ktorý zarobil takmer 3 miliardy?

Najziskovejšie filmy priniesli svojim tvorcom nielen veľa peňazí, ale aj uznanie a rešpekt. Ľudia si k nim sadajú zas a znova a ani po rokoch nestratili nič zo svojho veľkého kúzla.

Najziskovejšie filmy, ktoré zbožňujeme

Od roku 2009 sa na prvom mieste držal Avatar. Bol príjemným osviežením a celkom iný ako filmy, ktoré sme vtedy mohli vidieť v kinách. Opisuje stret dvoch odlišných civilizácií na novo objavenej planéte. V roku 2019 ho z pomyselného trónu zosadil film Avengers: Endgame s neuveriteľným ziskom 2,79 miliardy dolárov. Avatar mal „len“ 2,75 miliardy dolárov. Milovníci marveloviek si tak jednoznačne prišli na svoje a vychutnali si nový príbeh svojich superhrdinov s jedinečnými super schopnosťami. Medzi najziskovejšie filmy všetkých čias jednoznačne patrí aj Titanic, ktorý právom získal 11 sošiek Oscara a zarobil viac ako 1,8 miliardy dolárov. Milostný príbeh a obrovská tragédia lákajú k televíznym obrazovkám tisíce ľudí každý rok.  

Nechýba Star Wars ani dinosaury

Najziskovejšie filmy sú rôznych žánrov. Viac ako dve miliardy dolárov zarobili siedme pokračovanie Star Wars aj Avengers: Infinity War. Jurský svet a dinosaury boli pre šudí tiež veľkým lákadlom a priniesol 1,67 miliárd. Nasleduje ich jedna z najobľúbenejších rozprávok všetkých čias Leví kráľ z roku 2019. Zarobil viac ako 1,6 miliardy a stal sa tak naozaj slávnou rozprávkou. Nasledujú Avengers, Rýchlo a zbesilo 7 a Avengers: Age of Ultron. Sú dôkazom toho, že na svete je veľa fanúšikov akcie a práve akčné a napínavé filmy majú takmer vždy úspech.

Diváci obľubujú rozprávky aj Harryho Pottera

Druhú desiatku začíname filmom Black Panther, ktorý je dobrodružnou výpravou bojovníka T’Challyho. Zisk 1,34 miliardy svedčí o tom, že scifi film ľudí zaujal. Harry Potter a relikvia smrti – II. časť bola záverom celej série a fanúšikovia si ju preto nemohli nechať ujsť. Život mladého čarodejníka doslova očaril malých aj veľkých po celom svete a preto nie je prekvapujúce, že zarobil až 1,31 miliardy. Na ďalšom mieste skončili ôsmy diel Star Wars a Jurský svet: zánik ríše. Jeden z najobľúbenejších kreslených hudobných filmov je Ľadové kráľovstvo. Príbeh Elsy a jej sestry Anny si ukradol srdcia dievčatiek po celom svete a keď vidia rozprávku, pospevujú si svojimi hrdinkami. Medzi najziskovejšie filmy sa zaradila aj klasika v podobe Krásky a zvieraťa, kde hviezdila Emma Watson. 1,24 miliardy zarobila aj rozprávka Rodinka úžasných II, ktorá zobrazuje život kreslených superhrdinov odhodlaných brániť svet. Pokračovanie Rýchlo a zbesilo 8, Ľadové kráľovstvo II. a Iron Man 3. Týchto 20 filmov zarobilo najviac v histórii.

Prečítajte si tiež:

NOVINKA: Tvorcovia zverejnili trailer k drsnému filmu SVIŇA

Zdroj: pastemagazine.com  csfd.cz

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií