Nanuky ako liek na opicu? Kórejčania prichádzajú na trh s novinkou, vďaka ktorej rýchlo vytriezvieš

Nanuky ako liek na opicu? Kórejčania prichádzajú na trh s novinkou, vďaka ktorej rýchlo vytriezvieš

Nanuky, ktoré liečia opicu po prepitej noci sa stali hitom a ľudia si ich nevedia vynachváliť…

V Južnej Kórei tamojší obchodníci prišli s prevratným objavom – mrazenou pochúťkou na paličke, ktorá si dokážu pomôcť s opicou a tá do pár hodín zmizne. Nanuky nazývané Gyeondyo sa zatiaľ vyrábajú iba s grapefruitovou príchuťou a ich účinky sú údajne neskutočné.


Táto zázračná novinka bojujúca s opicou sa vyrába z rastliny zvanej Hovenia dulcis, ktorej plody sa v boji proti poalkoholových ťažkostí v Kórei využívajú už od pradávna. Tentokrá sa však Kórejčania rozhodli výťažky z plodov hovenie spojiť s grapefruitovou chuťou a arómou a vytvoriť tak špeciálne nanuky, čím sa tradičný “liek na kocovinu” stal dostupnejší, pretože nie každému boli plody spomínanej rastliny po chuti. Ak sa ti zázračné účinky spomínanej rastliny zdajú neskutočné a veľmi im nechceš veriť, o výmysel určite nejde, čo potvrdil aj výskum, ktorý bol uverejnený v odbornom časopise Journal of Neuroscience.

Okrem toho aj samotní Juhokórejčania si nové nanuky, ktoré zatočia s opicou, pochvaľujú a nevedia si ho vynachváliť. Ich dôveryhodnosť je taktiež dosť veľká, pretože podľa výskumov sa práve v Južnej Kórei ročne skonzumuje podstatne viac alkoholu ako napríklad vo Veľkej Británii a alkoholizmus je tak skutočne vážnym problémom.

 

 

Zdroj: UNILAD

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Opití muži na párty znásilnili metlou spiace dievča. Celé to vysielali naživo cez Snapchat
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*