fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sme naozaj ľudia? Na festivale kolabovala ťava, ktorá vozila deti. Okoloidúci ju ignorovali

Máte tip? napíšte nám mailom

Návštevníci si zúbožené zviera nevšímali

Návštevníci poľského festivalu mali v rámci zábavy prichystané aj aktivity pre deti. Jednou z nich bolo vozenie detí na poníkoch a ťavách. Jedno zo zvierat, práve spomínaná ťava, to však nezvládla a z preťaženia skolabovala. Spadla na zem a niekoľko minút ležala. Nikto z organizátorov, majiteľov ani rodičov pritom nič nespravil. Okoloidúci ťavu doslova prekračovali a obchádzali.

Možno by ste si mysleli, že po tomto sa jazdenie na zvieratách zastavilo, kompetentní vrátili rodičom peniaze za kúpené lístky a bolo po všetkom. Lenže nič také sa nekonalo a jazdy na poníkoch a ostatných zvieratách pokračovali ďalej. Zviera odfotila návštevníčka festivalu, čo si zrazu všimol majiteľ zvieraťa a nebol tým veľmi nadšený, a so zhrozením fotografiu zverejnila na sociálnej sieti. Poľka Ewelina Renner chcela poukázať na to, ako brutálne sa zaobchádza so zvieratami, na ktorých city a výdrž sa zabudlo.

ťava

Táto fotografia však vyvolala doslova búrku názorov. Niektorí hovoria, že ťava spadla a bola vyčerpaná, doslova tvrdia, že zomierala. Neskôr sa však pozviechala a došla do tieňa k prívesu. Iní sú zase toho názoru, že ťava len oddychovala, pretože jej bolo teplo a potrebovala sa ochladiť a odpočinúť si. Majiteľ sa vraj o zvieratá poriadne stará, a tak netreba vyvolávať verejný rozruch, ako to urobila táto pani.

Prečítajte si tiež:
NASA opäť ocenila Slováka. Jeho fotka vás dostane

Či už je pravda na tej alebo na tej strane, podstatné stále je, že tieto a tiež aj cirkusové zvieratá nemajú nijakú slobodu, právo na vyjadrenie svojich pravých emócií akými sú radosť, únava, strach alebo stres. Ich pravá tvár je potláčaná ľuďmi, ktorí z nich vychovávajú “niečo” naučené a vycvičené na povely, aby na nich mohli zarábať.

Zdieľajte fotografiu ženy, ktorá sa snaží ukázať pravú tvár týchto “milosrdných cirkusantov,” ktorí zvieratám (ako oni sami tvrdia) pomáhajú. Jediné, v čom im však pomáhajú, je zodrieť sa a umrieť vyčerpaním.

Zdroj: facebook.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií