fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Netradičné bradavky: Existuje 8 typov, ktoré sú tie tvoje?

Nielen prsia, ale i bradavky môžu byť asymetrické a rôzne.

Máte tip? napíšte nám mailom

Určite ste už počuli o rôznych typoch pŕs, čo sa týka veľkosti alebo aj farby, no už vám niekto povedal, že existujú aj rôznorodé bradavky? Pokiaľ nie, my vám ich s radosťou predstavíme a vy si môžete nájsť tie, ktoré patria vám.

Existuje až 8 rôznych typov a to nie je všetko. Je možné mať aj kombináciu týchto druhov, pretože ľudské telo je viac či menej asymetrické.

Aké bradavky poznáme?

Vyčnievajúce

Vyčnievajúce bradavky

Tento typ je považovaný za bežný. Ide o bradavky, ktoré vyčnievajú nad povrchom dvorcov aspoň pár milimetrov a smerujú od tela. Pokiaľ je ale žena vzrušená alebo jej je chladno, vztýčia sa ešte viac a stvrdnú.

Ploché

Ploché bradavky

Pri tomto type sa prsia zdajú akoby hladké a nič z nič nevyčnieva, pretože bradavka splýva s povrchom dvorca a trošinku vystúpili len vtedy, pokiaľ je ich majiteľka vzrušená alebo sa náhle ochladí.

Nafúknuté

Nafúknuté bradavky

Pri tomto druhu sú nafúknuté nielen bradavky, ale i celé dvorce. Na dotyk sú mäkké, no samozrejme len do momentu, ktorý sme spomínali už vyššie.

Prečítajte si tiež:
Úžasná fotografia z Marsu! Prvá panoramatická fotografia duny mimo našej planéty!

Vpáčené bradavky

Vpáčené bradavky

Bradavky môžu byť vpáčené niekoľkými spôsobmi. Najmenší problém je, ak sú vpáčené len čiastočne, vtedy sa dá stimuláciou docieliť štádium bežnej bradavky. No môže sa stať, že problém je natoľko vážny, že pomôže jedine operácia. Tento typ môže robiť problémy pri dojčení, ale je pomerne častým javom, že sa stav bradaviek počas tehotenstva upraví sám a vystúpia.

Jednostranne vpáčená

Jednostranne vpáčená

Ide o rovnakú definíciu ako u predchádzajúceho typu, len s tým rozdielom, že vpáčená je iba jedna z bradaviek. Pokiaľ je to tak od narodenia, tak sa nič nedeje a všetko je v poriadku. Problémom však môže byť, ak tento jav príde až vekom. Vtedy je dobré ísť na vyšetrenie.

Hrboľaté

Hrboľaté

Na prsných dvorcoch sa môžu objavovať hrbolčeky, ale to je úplne prirodzené. Nazývajú sa Montgomeryho žľazy a sú to vo svojej podstate zväčšené potné žľazy. Má ich každý, no nie u každého sú tak rozpoznateľné. Pri dojčení zvlhčujú okolie bradavky a treba si na ne dať pozor, pretože sa môžu zapáliť podobne ako akné.

Prečítajte si tiež:
Bolesť hlavy už nie je problém!

Chlpaté bradavky

Chlpaté

Pokiaľ si si myslela, že si jediná, ktorej sa stalo to, že na bradavkách sa ti objavujú chĺpky, si na omyle – nie si v tom sama. Je to bežné a nechceného porastu sa môžeš jednoducho a bezpečne zbaviť pomocou pinzety.

Viacpočetné bradavky

Viacpočetné

Ak máš o jednu či niekoľko bradaviek viac, aj to sa stáva a často pripomínajú pehu či materské znamienko. Pri tehotenstve a dojčení sa však dočasne zväčšia.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj prozeny.blesk.cz
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií