fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neuveriteľné! Vieme, ako to je v skutočnosti s tými najväčšími kúzlami

Svet kúziel a magických vecí je naozaj fascinujúci. No existuje vôbec? V tomto článku vám ukážeme, ako to s najväčšími kúzlami v skutočnosti je. Niektoré sú celkom jednoducho zrealizovateľné.

#1

V roku 1983 jeden z najväčších iluzionistov, David Copperfield, dosiahol to, že sa mu podarilo zmiznúť známu Sochu Slobody. Tento trik však možno vysvetliť veľmi jednoducho. Socha bola obalená obrovským kusom látky alebo pokrytá veľkou obrazovkou umiestnenou pred publikom. Celé osvetlenie pamiatky bolo vypnuté s výnimkou reflektorov. Táto jednoduchá príprava vytvorila ilúziu dutého priestoru a súbor svetiel oslepil publikum. Keď bol pomník odhalený, ľudia ho nedokázali vidieť, pretože ich videnie bolo dočasne rozmazané reflektorom.

Zdroj: brightside.me

#2

Ako dosiahnuť zmiznutie veľkého kamióna, keď je obklopený publikom po stranách? Jednoducho. Všetko, čo musíte urobiť, je zakryť špeciálnu konštrukciu nad vozidlom, vytvoriť falošné publikum so svojimi priateľmi a požiadať niekoho, aby odviezol nákladné auto z konštrukcie.

Zdroj: brightside.me

#3

Muž vznášajúci sa uprostred ulice nie je ani kúzelník, ani jogín. Ilúzia je dosiahnutá umiestnením oceľovej konštrukcie pod jeho oblečením. Dosť jednoduché, čo poviete?

Zdroj: brightside.me

#4

Kúzelník potrebuje špeciálne rezané obrazovky na pohyb ruky zrkadlom alebo sklom. Zadná obrazovka pokrýva 2 zrkadlové panely. Keď začne „čarovať“, celá konštrukcia posunie skutočné zrkadlo na zadnú stranu a posunie 2 falošné zrkadlové panely dopredu. Teraz je priestor na pohyb ruky. Na konci predstavenia asistenti posunú skutočné zrkadlo na prednú stranu. A hotovo.

Zdroj: brightside.me

#5

Zmeniť 1 dolár na 100 dolárov je celkom jednoduché, keď teda poznáte tajomstvo. Kúzelník špeciálne sklopí jedno dolárovú bankovku a skrýva ju za prstami. Potom ju starostlivo nahradí 100 dolárovou bankovou, tak že to nikto nevidí.

Zdroj: brightside.me

#6

Trik sa zvyčajne vykonáva v bahnitých riekach alebo v umelo vytvorených vodách, ako sú napríklad bazény. Hlavným cieľom je vytvoriť sklenenú alebo jasnú plastovú platformu, ktorá je pre divákov v podstate neviditeľná. Teraz môžete chodiť bez problémov po vode.

Zdroj: brightside.me

#7

Kombinácia fyzickej sily a zložitých falošných zámkov spôsobuje, že tento trik vyzerá naozaj nebezpečne. POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"