fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nosiť legíny do práce je nevhodné, tvrdia prieskumy

Máte tip? napíšte nám mailom

Dámy, premýšľali ste niekedy nad tým, aké by to bolo nosiť do práce legíny namiesto tesných a nepohodlných nohavíc? Otázkou stále zostáva, či je to vhodné. Obrovským problémom je potenciálna vyzývavosť, ktorá s nosením legín kráča ruka v ruke. Na druhej strane stojí komfort a jednoduchosť obliekania. Prieskumy napriek tomu dokazujú, že čas legín ešte nenastal.

Mnohé ženy už odhalili čaro legín. Sú elastické, pohodlné, vyrábajú sa v rôznych farbách a prevedeniach. Niekedy je dokonca ťažké rozlíšiť, či ide o ľahké džínsy alebo dobre dizajnované legíny. Reportérka The Altantic Olga Khazanová sa preto zamyslela, či sú legíny vhodnou voľbou oblečenia do práce.

Problémom je vyzývavosť

História legín siaha do druhej polovice 20. storočia. Koncept pochádza z „tanečného sveta“, obzvlášť baletu. Dizajn legín sa posunul ďalej v 80. rokoch minulého storočia, keď sa technológia syntetických vlákien stala sofistikovanejšou. Od roku 2000 sú neodmysliteľne spájané predovšetkým s jogou. Akonáhle sa ale dostali do kancelárií, zdvihla sa vlna pobúrenia.

Práca je pre ženy jedným z najkonzervatívnejších miest. Niet divu, nikto by sa nemal v práci objavovať vo vyzývanom oblečení, ktoré pôsobí neprimerane sexy. Ďalším miestom, kde sú legíny absolútnym tabu, je napríklad kostol. Vo viacerých náboženských komunitách bolo nosenie legín ostro kritizované. Najväčším problém je odhalený zadok. V legínach totiž nezahalíte absolútne nič.

Prečítajte si tiež:
Z móla do návrhárskej dielne. Populárna Kristína Kormúthová uvádza na trh tenisky s príbehom

Legíny sú pre ženy šedou oblasťou

V neformálnom internetovom prieskume, ktorý uskutočnila Spoločnosť pre riadenie ľudských zdrojov, 90 percent z 9 000 respondentov priznalo, že legíny sú mimo ich pracovný kódex v obliekaní. Samotná Khazanová urobila menší prieskum, ktorého výsledky boli takmer totožné. Ženy sa obávajú, že kvôli legínam budú pôsobiť neprofesionálne či príliš sexy.

Iné ženy nosenie legín považujú za nevhodné, pretože podľa ich názoru ide o „domácke oblečenie”. „Bola som generálnou riaditeľkou a som celkom nízka. Bála som sa, že by som v legínach nevyzerala dostatočne autoritatívne,“ priznala Jenny Silvaová, ktorá v Kalifornii viedla spoločnosť zaoberajúcu sa hudobnou produkciou.

Ďalšie prieskumy dokázali, že nosenie legín je u drvivej väčšiny žien šedou oblasťou. Deväť odvážnych žien zase priznalo, že si do práce obliekajú legíny aj napriek tomu, že to majú zakázané. Niekedy je totiž ťažké na prvý pohľad zistiť, či ide o skutočné legíny. To súvisí s už spomínaným prepracovaným dizajnom. Z toho vyplýva, že jediné vhodné legíny do práce sú tie čierne, hladké a formálne.

Prečítajte si tiež:
Fanúšička Kate Middleton sa za 13 eur oblieka rovnako ako ona

zdroj: oasis-stores.com

Muži rozdiel nevidia

Na margo vyzývavosti legín je dobré uviesť, ako to vidia predovšetkým muži. Mnohé ženy potvrdili, že chlapi si legíny veľakrát ani len nevšimnú.

„Ospravedlňujem nosenie legín, pretože veľa ľudí, obzvlášť muži, nedokážu rozoznať, či má žena na sebe klasické nohavice alebo legíny,“ skonštatovala Leanna Smithová z redakcia vo Virgínii.

Faktom však zostáva, že móda neustále napreduje. Cyklus módy spočíva v novosti, preto sa možno aj legíny niekedy v budúcnosti stanú popredným módnym kúskom žien. V súčasnosti sa zrejme treba zmieriť s tým, že legíny do práce, najmä v kanceláriách, skrátka nepatria.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií