fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nudná práca ničí náš mozog, pamäť a koncentráciu! Týka sa to aj teba?

Máte tip? napíšte nám mailom

Zabi nudu, zachrániš mozog!

Nedostatok aktivity a povzbudenia môže časom “zabiť” náš mozog. I keď teraz to tak možno nevyzerá, ale v budúcnosti sa to na zdraví človeka môže výrazne odraziť. Stimulácia mozgu totiž ovplyvňuje pamäť a koncentráciu človeka. Ľudia, ktorí sa vo svojej práci nudili a nepracovali naplno, mali po čase preukázateľný pokles mozgových funkcií.

Pokiaľ máte prácu, v ktorej sa neustále pozeráte na hodinky a počítate, koľko minút ešte budete musieť sedieť v kancelárii alebo makať manuálne, niečo nie je v poriadku. Samozrejme, každý by bol radšej doma v kľude a pohodlí, oddychoval by a užíval by si chvíle s rodinou, ale všetci vieme, že je to len krásna predstava 🙂 🙂 . Pri výbere zamestnania by si človek mal vybrať podľa toho, čo ho baví a čomu sa bude vládať venovať. Na človeka a jeho psychiku alebo stimuláciu mozgu tiež výrazne vplýva kolektív, v ktorom pracuje.

anjeli

Výskumník Dr. Joseph Grzywacz a jeho tím skúmali na vzorke 5 000 dospelých ľudí stredného veku z Ameriky, ako sú na tom s pamäťou, výkonnosťou, čomu venujú pozornosť, ako sa sústredia a ako plnia svoje úlohy. Ich výsledky ukázali, že rýchlejší, flexibilnejší a spoľahlivejší boli práve tí, ktorí sa do svojej práce vžili. Nenudili sa pri tom, čo robili a dali do toho maximum. Zaujímavé bolo tiež, že väčšina z týchto ľudí boli ženy.

Prečítajte si tiež:
Toto musíte urobiť ak ostanete v karanténe

write

“Psychológovia hovoria, že mozog je sval (a ak ho nebudeme pravidelne a naplno trénovať, stratíme ho). Táto téma je dôležitá pre zdravie mužov aj žien. Tvorba pracovných miest s cieľom zabezpečiť, aby všetci pracovníci mali určitú schopnosť rozhodovania sa, môže chrániť kognitívne funkcie ľudí v ich neskoršom živote,” dodáva Dr Grzywacz.

Zdroj: dailymail.co.uk  pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií