Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Konečne slovenský Čechomor? Obľúbení Kollárovci a ich Sokoly!

Známa kapela Kollárovci  nahráva jeden videoklip za druhým. Tentokrát sa ich terčom stali SOKOLY!

V každom hudobnom štýle existujú kapely a jednotlivci, ktorí sú jedineční a neopakovateľní. Kollárovci bezpochýb patria k ním, a nie nadarmo ich prezývajú aj Slovenský Čechomor. Ich hudba poteší, rozveselí či chytí za srdce, a príjemné slovo rozosmeje nie jedného fanúšika.

kollarovci (2)

Mladí a talentovaní hudobníci potešili a očarili netradičnou ľudovkou svojich fanúšikov už niekoľkokrát. Kapela Kollárovci je typická svojou netradičnou úpravou a štylizáciou piesní. A na to, aby dodržali zvyk, sme rozhodne nemuseli  čakať dlho. Po videoklipoch Letná láska a Mariša, ktoré sme vám predstavili aj na našej stránke, prišli Kollárovci s poľskou ľudovkou SOKOLY, a opäť v netradičnom prevedení!

Pieseň Sokoly predstavili rovno vo folk-rockovej úprave, ktorá zatiaľ v ľudovke nemá na Slovensku obdoby. Goralský temperament, aký bezpochýb títo chalani majú, dotvára v piesni spolu s bicími nástrojmi neopakovateľnú energiu.

Kollárovci opäť stavili na krásu Ľubovnianského hradu

Kollárovci

 

V piesni sa spieva o Domovine, krásnych horách a nešťastnej láske. Kvôli všetkým týmto prvkom sa môžeme priblížiť aspoň chvíľu k regiónu, odkiaľ chlapci pochádzajú. Tento klip je originálny svojimi zábermi na let sokola, ktorý zobrazuje slobodu, voľnosť a eleganciu. Vrcholom videoklipu je moment, keď Sokol sadne hlavnému sólistovi na ruku.

Nám sa pieseň a klip veľmi páčil. A čo vy? Zaujala vás táto hudobná formácia, ktorá má odvahu vniesť moderné hudobné prvky aj do ľudových skladieb?

 

Vypočujte a pozrite si pieseň Sokoly spolu s videoklipom:

MT0A5692

Kollárovci – Mariša Kollárovci – Letná láska
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií