fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Potrpíte si na svoju bradu a vlasy, milí páni? Vieme, kto vám poradí najlepšie!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ako sa staráte o vašu bradu a vlasy, drahí páni? Vraví sa, že vlasy sú koruna krásy každej ženy. Ženy? Len ženy?! My a početná skupina udržiavaných chlapov si dovolíme nesúhlasiť. A práve tej spomínanej skupine bude dnes venovaný dnešný článok. Zhostili sme  sa kvôli vám neľahkej úlohy. Hľadali sme dni, noci, týždne niekoho, kto sa v mužských prípravkoch na bradu a vlasy naozaj vyzná. Nie, žeby sme nepoznali nikoho od fachu, barberov je teraz na každom rohu päť. No existuje niekto, kto vyskúšal úplne každý prípravok a presne vie, ktorý potrebuje práve vaša štica? Až sme nakoniec prišli k niekomu, kto započul naše volanie o rady. K niekomu, kto sa rozhodol zhostiť sveta pánskych prípravkov. K niekomu, kto nám všetky jeho cenné vedomosti a skúsenosti bol schopný odovzdať. K niekomu, kto s nami pre vás, milí páni, urobil rozhovor. Dámy a… Teda, páni a páni, Beardguru!

Čím sú vaše prípravky na bradu a vlasy výnimočné?

Takmer každý jeden produkt, ktorý máme v ponuke sme vyskúšali. Vieme presne ako vonia, čo dokáže a nedokáže, vieme ho odporučiť pre konkrétnu potrebu zákazníka, prípadne aj neodporučiť. Prípravky, s ktorými sme neboli spokojní sme jednoducho do ponuky nezaradili. Barber trhu táto doba praje. Naozaj je toho na svete neskutočne veľa, ale je len na nás získať si dôveru zákazníka tým, že nebudeme silou mocou predávať všetko. Sme pomerne mladá firma, ale nikam sme sa neponáhľali. Myslím, že dokážeme zákazníkovi ponúknuť výnimočné svetové značky za naozaj bezkonkurenčné ceny.

Čo by ste poradili mužom, ktorým nerastú chlpy na tvári súmerne (brada) a plešatým mužom? Je niečo naozaj účinné, po čom brada a vlasy začnú rásť?

Plešatým mužom mužom by sme odporučili, aby si uvedomili, že plešina je sexi! Ženy to milujú oveľa viac ako neprirodzené pokusy bojovať s prírodou. Samozrejme existujú rôzne dočasné spreje, kofeínove prípravky, toniká na podporu rastu vlasov, ale tam kde už nič nie je, moc na podporu toho nenájdeme.
Oveľa dôležitejšie je prijať samého seba a nájsť si zábavku napríklad v takej britve. No uznaj, nie je to perfektné zaholiť si plešinu ultra štýlovou britvou, ktorú vytiahneš z krásnej koženej tašky?
Čo sa brady týka, tam sa ešte niečo spraviť dá. Kozmetické prípravky sú však len pomocníkom, ktorý problém doklepne a urýchli celý proces. Ja mám osobnú skúsenosť s tým, že mi z brady vypadli kúsky chlpov v tvare mince a ako príčina sa ukázal, neuveríš, zápal zubov! Nie všetko je len problém zvonka, občas sa treba na veci pozrieť komplexne. Pokiaľ ale ide o spevnenie a zahustenie brady, alfou a omegou sú bradáčske rutiny: čistenie, úprava, česanie – mydlo, olej/balzam, kefa. Je to ako so záhradkou, o čo sa nestaráš, to nerastie.

Prečítajte si tiež:
Potraviny na prázdny žalúdok - tieto by ste mali jesť
Zdroj: beardguru.sk

Aké sú nové trendy?

Veľký hit sú teraz napríklad vlasové púdre. Trendy v prípravkoch veľmi súvisia s trendami účesov. Taktiež veľmi obľúbené sú farby na brady, ktoré možno trochu doplnia otázku vyššie, pretože nafarbená brada = hustejšia brada. U našich zákazníkov si všímame, že sa držia trendu matného efektu vlasov, ale napríklad na workshope v Lisabone sme videli návrat ku klasickým “slickback” strihom a účesom. Svetové trendy, samozrejme, sledujeme, ale nesnažíme sa ich zákazníkovi nanútiť. Muž má byť tým, kým chce byť.

V čom spoznáme kvalitný prípavok na bradu a vlasy? Aký je rozdiel medzi kvalitným a menej kvalitným?

S nekvalitným sme sa už dávno nestretli (lebo v drogériách nenakupujeme, haha). Ale nie, záludnosť tejto otázky je v tom, že každému sadne niečo iné. Je pomáda, ktorú ja osobne jednoducho nepovažujem za dobrú, kvôli výsledku ktorý vytvorí konkrétne na mojich vlasoch, ale tá pomáda nie je nekvalitná. Zákazníci ju chcú, tak ju pre nich vždy máme. V kozmetike to funguje tak, že môžeš čítať zloženia, naštudovať si chémiu, vyhýbať sa niektorým konkrétnym zložkám a v teórii to bude všetko vlastne úplne ideálne a zrazu si produkt aplikuješ a zistíš, že je to úplne celé zle. Je to o skúšaní. A práve preto, že toho máme vyskúšaného naozaj veľa, vieme ochotne poradiť.

Prečítajte si tiež:
Rady, ako dosiahnuť čo najlepšie opálenie
beardguru.sk

Sú vaše výrobky na bradu a vlasy určené na domáce použitie alebo prevažne pre profi barberov?

Každý prípravok používaný v Barbershope by mal zákazník v pohode zvládnuť použiť aj doma. Neexistuje rozdiel v zložení, len v objeme. Napríklad aj spomínané farby si dokáže zákazník bez problémov aplikovať sám doma v kúpeľni. Návšteva u Barbera je skôr taký mužský rituál, pri ktorom si príde oddýchnuť a pokecať medzi ostatných chlapov do priestoru, kde nemusí riešiť, či po ňom v umývadle neostane nejaký chlp. Má to všetko pôvod v histórii. Návštevy holičstiev boli nie len o “refreshnutí” vzhľadu, ale aj o psychohygiene v čisto mužskom svete.

Farba na bradu je určená len pre mužov, ktorí šedivejú alebo aj pre tých, ktorí majú bradu nevýraznú?

Určite farbu na bradu odporúčame rovnako na zakrytie šedín, ako aj na zvýraznenie brady, prípadne na farebné zjednotenie (chlapi s trojfarebnou ryšavohnedoblonďavou bradou vedia, o čom hovoríme). Ako sme už spomínali, farbou sa dá dosiahnuť aj efekt “zahustenia”, pretože či chceme či nie, farba
dočasne zafarbí aj kožu pod bradou, rovnako ako to funguje aj pri farbení obočia. Všetko je to o praxi, ak s farbou ešte nemáš skúsenosti, je ideálne na prvýkrát navštíviť barbera, ktorý to už má v rukách a ukáže ti, ako dobre to môže vyzerať! Potom už len musíš trénovať a skúšať.

beardguru.sk

Drahí páni, ak vás článok zaujal, určite kliknite na tento blog. Nájdete tam ďalšie cenné tipy a rady od Beardguru. Veľa šťastia vo vašej ceste za dokonalou frizúrou! 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií