fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Trúfnete si nafotiť podobne nadupané optické ilúzie? Ešte lepšie nájdete i na Slovensku v Tricklandii

Máte tip? napíšte nám mailom

Pozerať sa na optické klamy je skutočne zábavné. I keď ich väčšinou ľahko prekukneme, vedia potešiť myseľ aj dušu. Ktorý z nich je váš favorit? 

Hra s veľkosťou a priestorom

Niektoré ilúzie je ťažko odhadnúť a lámeme si hlavu nad myšlienkou, ako jednoducho vytvoriť takúto fotografiu. Myslíte si, že je to photoshop?

Hra s motívom prírody

Pri tvorbe takejto fotografie môžete, ale nemusíte použiť photoshop. Pri troche šikovnosti nájdete aj taký kryt na mobil, ktorý zodpovedá štruktúre kameňa v prírode.

Keď zaujmú „kúzla″

O niečo vyšší level od optických klamov sú rôzne kúzla. Klasicky známe tú tie s kartami, ale i tak je každé z nich jedinečné a iné.

https://www.instagram.com/p/BuMB4dsHN-B/

Hra s kresbami

Milovníci umenia sa isto potešia takýmto typom fotiek, keď zaujímavá kresba na stene dokáže vzbudiť dojem, že je to všetko reálne.

Hra s geometrickými tvarmi a priestorom

Je naivné myslieť si, že táto žena ovláda tajomstvo prekonania gravitácie. Musíme ale uznať, že táto fotka je originálna a určite šokujúca už na prvý pohľad.

https://www.instagram.com/p/BuKUsd6hQhA/

Podobné atrakcie máme i u nás na Slovensku. Napríklad Tricklandiu nájdete v Starom Smokovci. Na tomto mieste sa nachádza oáza mnohých optických ilúzií. Počas 45- až 60-minútovej prehliadky zažijete reálie obcí či zámkov, napríklad Vlkolínec aleboBojnický zámok. Okrem spomínaných atrakcií tu nájdete aj najkrajšie zrkadlové bludisko v celej strednej Európe. Potrebné je však myslieť na to, že návštevu je nutné si dopredu zarezervovať.

Zdroje: instagram.com/illusions, Tricklandia.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií