fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pápež František otvorene vyzýva k tolerancii homosexuálov. Toto povedal v súkromnom rozhovore s gayom

Máte tip? napíšte nám mailom

Pápež sa stretol s homosexuálom a viedli súkromný rozhovor.

Muž menom Juan Carlos Cruz patril k trojici chlapcov, ktorí boli roky zneužívaní katolíckym kňazom, Fernandom Karadimom. Ten má dnes 87 rokov a v roku 2011 bol Vatikánom oficiálne uznaný vinným zo sexuálneho zneužívania detí. Juan spolu s ostatnými dvoma mužmi bol ešte v apríli povolaný do Ríma, aby sa im pápež František ospravedlnil za ohavné skutky, ktoré na nich spáchal služobník boží.

Reuters

Pokračovanie na ďalšej strane

Cruz, ktorý je homosexuál sa s pápežom otvorene rozprával a teraz zverejnil detaily ich konverzácie. “Takéhoto ťa Boh stvoril a takéhoto ťa aj miluje,” povedal svätý otec František na margo mužovej sexuálnej orientácie. Nejedná sa však o prvý prípad, kedy tento pápež vyjadril otvorený a tolerantný postoj k homosexuálom. “Ak je človek homosexuálne orientovaný a verí v Boha a má dobrú vôľu, kto som, aby som ho súdil,” povedal ešte v roku 2013. Tieto slová striktne veriacich kresťanov pobúrili, nakoľko je téma homosexuálnych vzťahov v cirkvi stále tabu. Samotný Vatikán sa k týmto výrokom pápeža nevyjadril.

Prečítajte si tiež:
Poslanec Ľubomír Galko: "Spolupráca SMERU a ĽSNS je odhalená. Ukázal to protikorupčný pochod"

 

 

 

Zdroj: The Sun

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií